Wkrótce, w Sądzie Okręgowym w Świdnicy rozpoznawana będzie sprawa, która wstrząsnęła opinią publiczną naszego regionu. Prokurator Rejonowy oskarżył tymczasowo aresztowanego 37-letniego Rafała S. mieszkańca Kłodzka o zabójstwo swojej żony ze szczególnym okrucieństwem.

Do zdarzenia doszło w dniu 17 stycznia 2016 r. w Kłodzku w mieszkaniu zajmowanym przez oskarżonego, jego żonę i 6-letniego syna. Oskarżony w godzinach wieczornych bez powodu rzucił się z nożem kuchennym na swoją żonę i zadał jej, jak wynika z sekcji zwłok, ponad trzydzieści ran kłutych i ciętych znajdujących się na całym ciele, w tym dwie rany cięte szyi i 12 ran kłutych umiejscowionych na tułowiu. W wyniku odniesionych obrażeń pokrzywdzona zmarła.

Świadkiem tego zdarzenia był sześcioletni syn pokrzywdzonej i oskarżonego. Oskarżony był wcześniej karany, w tym za przestępstwa przeciwko mieniu oraz za posiadanie środków odurzających. Badania krwi oskarżonego wykazały, że był on pod wpływem dopalaczy. Prokurator przyjął, że Rafał S. działał z zamiarem zabójstwa żony oraz mając na względzie ilość i charakter zadanych pokrzywdzonej obrażeń – ze szczególnym okrucieństwem. Rafał S. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i skorzystał z prawa do odmowy składnia wyjaśnień.

Oskarżonemu za zarzucaną mu zbrodnię grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 12 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności lub dożywotniego pozbawienia wolności.