Data wydarzenia: 17.04.2020 10:00 - 17.04.2020 15:00
Miejsce wydarzenia: Hala przy ul. Hożej

Operacja Rzeka 2020 to ogólnopolska akcja sprzątania rzek w linii brzegowej oraz korycie (głównie kajakiem), a także w bezpośredniej okolicy sąsiadującej z rzeką. W tym roku do akcji włączają się mieszkańcy Mieroszowa, którzy planują oczyszczenie Ścinawki. Do akcji można się dołączyć!

Ta ogólnopolska akcja jest cykliczna, w roku 2020 trwa od 1 marca do 30 kwietnia. Mieroszów włącza się do niej 17 kwietnia w godz. 10 - 15, zbiórka przy hali sportowej przy ul. Hożej. - Zapraszamy wolontariuszy na wspólne sprzątanie rzeki Ścinawka. Rejestracja uczestników w Mieroszowskim Centrum Kultury, lub pod numerem telefonu 662 203 457. Czekamy na Wasze zapisy do 3 kwietnia - informują organizatorzy. Każdy wolontariusz otrzyma materiały niezbędne podczas akcji oraz pamiątkową koszulkę. Po skończonej pracy zapraszamy wspólne ognisko.


Projekt ten jest organizowany w oparciu o powoływane lokalne sztaby, które zgłaszają chęć udziału na zasadach wolontariatu. Organizatorzy sztabów otrzymują w ramach projektu niezbędne wyposażenie (worki i rękawice) oraz koszulki i workoplecaki (dzieci) a także materiały promocyjne i komplet materiałów informacyjnych. W ramach projektu Szefowie Sztabu wspólnie z organizatorem, organizują zabranie przez lokalne samorządy lub operatorów zgłoszonych kontenerów po zakończeniu sprzątania.

Podczas ubiegłorocznej akcji w całej Polsce koryta rzek sprzątało ponad 2 tys. osób, wspólnie zapełniono prawie 3,5 tys. worków na śmieci ważących 54,3 tony.

oprac. ELW