Kryminalni z wałbrzyskiej komendy wspólnie z policjantami z Boguszowa-Gorc rozbili grupę przestępczą, której członkowie na terenie województwa dolnośląskiego dokonywali kradzieży z włamaniem do automatów na myjniach samochodowych.

 

Od pewnego czasu wałbrzyscy policjanci zajmowali się sprawą włamań do myjni samochodowych, do których doszło na terenie powiatu wałbrzyskiego. Na podstawie analizy i weryfikacji zebranych na miejscu zdarzenia śladów oraz zabezpieczonych nagrań z monitoringów, w minioną środę 23 września, na terenie Kamiennej Góry, zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o włamania na myjniach samochodowych. To mieszkańcy powiatu kamiennogórskiego w wieku 23, 28 i 29-lat, którzy wcześniej byli już zatrzymywani za tego typu przestępstwa. W trakcie przeszukań funkcjonariusze zabezpieczyli przy zatrzymanych przedmioty służące do popełnienia przestępstwa.  

Śledczy od samego początku przypuszczali, że włamania na naszym terenie to nie jedyne przestępstwa, jakich dopuścili się zatrzymani. Zebrany w tej sprawie obszerny materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanym aż 25 zarzutów kradzieży z włamaniem.
Jak ustalili policjanci, zatrzymani mężczyźni  okradali myjnie samochodowe na terenie całego województwa dolnośląskiego m.in. w Oławie, Wrocławiu, Dzierżoniowie, Kłodzku, Jeleniej Górze, Bielawie, Głogowie i Świdnicy, gdzie straty wynoszą kilkanaście tysięcy złotych. Sprawa ma charakter rozwojowy i policjanci ustalają tożsamość kolejnych pokrzywdzonych.

Zatrzymani przyznali się do przedstawionych zarzutów i wyjaśnili, że z procederu uczynili sobie stałe źródło dochodu. Prokurator zastosował wobec nich dozór policyjny. Mężczyznom grozi do 15 lat pozbawienia wolności.


Czytaj też:
Policja: Brutalny rozbój w kantorze. Sprawca ujęty
Napad rabunkowy. Bandyci zbiegli, policja prosi o pomoc
POLICJA: WPADŁ GANG PSEUDOKIBICÓW HANDLUJĄCY NARKOTYKAMI (FOTO)
POLICJA REGION: ROZBITO DUŻY GANG NARKOTYKOWY
BOGUSZÓW-GORCE: ROZBITY GANG NARKOTYKOWY (FOTO)
POLICJA: KRADLI AUTA, CHCIELI PRZEJECHAĆ POLICJĘ, PADŁY STRZAŁY

BIAŁY KAMIEŃ: RODZINNY BIZNES NARKOTYKOWY


POLICJA WAŁBRZYCH: KRADLI MIĘDZYNARODOWO, MIELI TUTAJ SKRYTKI

POLICJA: PRZESTĘPCZA PARA NAOGLĄDAŁA SIĘ FILMÓW GANGSTERSKICH?
ROZBITO GANG, KTÓRY GRASOWAŁ W GALERII HANDLOWEJ
POLICJA: KOBIETA KIERUJĄCA BMW OSTRZELAŁA MERCEDESA
PRAWDZIWI BANKOWCY POKONALI FAŁSZYWYCH FUNKCJONARIUSZY CBŚP


WAŁBRZYCH REGION: PO SĄSIEDNIEJ GMINIE GRASUJĄ ZŁODZIEJE UWAGA! TERENOWY SAMOCHÓD WOZI ZŁODZIEI!

 

oprac. ELW
Foto użyczone: KMP Wałbrzych