Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2018 już 14 stycznia. W organizację imprezy zaangażowało się wiele instytucji i osób prywatnych. Oto nasz miejski niezbędnik WOŚP 2018.

- Zachęcam innych do wzięcia udziału w finale WOŚP. Ta akcja jest najlepszą częścią naszej współczesnej historii Polski. Choć kontestowana, to jej efektem są tysiące uratowanych istnień ludzkich. Jest największą tego typu akcją na świecie, a jednocześnie nie promują jej gwiazdy, ale tu głos mają zwykli ludzie jak wy, czy jak ja. Orkiestra jest częścią naszego dorosłego życia - mówi Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha. On również będzie kwestował na wałbrzyskich osiedlach, podobnie jak w latach ubiegłych. W ubiegłym roku Wałbrzych zebrał 137 tys. zł.Nad organizacją tegorocznej imprezy "Wałbrzych dla WOŚP" czuwa ponad sto osób i wciąż w działania finałowe angażują się nowi chętni, wciąż też można przynosić do WOK-u w Starej Kopalni przedmioty do licytacji, a także deklarować swoje wsparcie. Sztab główny orkiestry mieści się w PSP nr 26 na Podzamczu, zaś niedzielna impreza z licytacjami, koncertami i "światełkiem do nieba" zaplanowana jest na terenie Starej Kopalni.

W tym roku celem orkiestry jest doposażenie opieki medycznej dzieci. Nasze miasto choć ma nowocześnie wyposażone oddziały pediatryczne, to przyjmie każde wsparcie. - Ostatnio otrzymaliśmy m.in. nowe inkubatory, teraz do wymiany będzie sprzęt monitorujący. Czujemy się beneficjentem tej imprezy i zachęcamy do ofiarności - mówi dr Jacek Sokołowski, ordynator Oddziału Neonatologii i Patologii Noworodków i Niemowląt ze Specjalistycznego Szpitala im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu.
14 stycznia 2018


- godz 6.00 - Od wczesnych godzin porannych po Wałbrzychu krążyć będzie 225 wolontariuszy, w tym wolontariusz z nr 1 - nasz prezydent. Dorota Turzańska, szefowa sztabu WOŚP Wałbrzych zaprezentowała oryginalne puszki wolontariuszy, zaznaczyła, że są one szczelnie zamknięte banderolami. - Datki będą zbierać wolontariusze z identyfikatorami. Najmłodszy z nich ma roczek - zaznacza Turzańska. W niedzielę wzmożoną działalność zapowiedzieli policjanci i strażnicy miejscy. Policjanci zapewnią więcej patroli i szkolenie wolontariuszy, a Straż Miejska przyśle na finał strażniczki konne.

- przez całą niedzielę Muzeum Porcelany zwiedzamy wykupując wstęp przez "wrzutkę do puszki WOŚP". - W najbliższą niedzielę, odwiedzając Muzeum Porcelany wspierasz WOŚP. Pieniądze za bilet wstępu trafią do skarbonki WOŚP a goście zwiedzą muzeum za darmo! Każda złotówka się liczy! Bądźcie tego dnia z nami! W trakcie finału WOŚP muzeum będzie czynne do godz. 18.00 - mówi Magdalena Legierska z Muzeum Porcelany.

- godz. 10.00 - 14.00 - Przychodnia Piaskowa Góra włączyła się do działań WOŚP i przez niedzielę przyjmować będzie dzieci z rodzicami na konsultacje i porady specjalistów za "wrzut do puszek WOŚP". Będzie można wykonać badania - od ginekologa przez dermatologa, logopedę, po ortopedę. Nie zabraknie prezentacji pierwszej pomocy przedmedycznej. Państwo Agnieszka Sznajder i Leszek Grodziński deklarują wsparcie dla działań orkiestry, liczą też, że inne przychodnie włączą się do organizacji kolejnych finałów.

- godz. 13.00 - 17.00 - Na terenie Starej Kopalni zaparkuje mobilny punkt zbiórki krwi. - Nie trzeba być bogatym, by pomóc innym. Mamy stałych krwiodawców, którzy oddają krew tylko podczas finału WOŚP. Żaden sprzęt medyczny nie zastąpi ludzkiej krwi. Zachęcamy do uczestnictwie w zbiórce i zrobienia dobrego uczynku - zachęca Teresa Kamińska z RCKiK w Wałbrzychu.

- godz. 13.00 - 17.00 - we wnętrzach Starej Kopalni - działać będzie Strefa Zdrowia i Urody z poradami z zakresu m.in.: fizjoterapii, będą też porady kosmetyczne, dietetyczne, tworzenie makijaży i tatuaży brokatowych.

- godz. 13.00 - 17.00 - Strefa animacji dla dzieci - rodzice będą będą mogli zostawić dzieci pod opieką animatorów. Będą duże klocki, tworzenie latawców.

- godz. 15.00 - 17.00
- Strefa gastronomiczna działać będzie w porze obiadowej.

- Wieczorne koncerty SILENTlive oraz zespół Łzy.

- na odważnych czekają zjazdy tyrolką z Wieży Ekologicznej.

- pokazy samochodowe,
- licytacje: m.in. złotego serduszka, pierścionka z brylantem, pobytów w Tatrach i Krakowie, góra Chełmiec...- po godz. 20 - "Światełko do nieba" - pokaz fajerwerków.

- Ostatnim akcentem WOŚP będzie planowany na 21 stycznia mecz Górnika Trans.eu Wałbrzych - koszykarze kontra kibice. Mecz odbędzie się w popołudnie w Hali Wałbrzyskich Mistrzów. - Klub na licytacje przekaże też zaproszenie na profesjonalny masaż sportowy oraz możliwość pełnienia na meczu funkcji asystenta trenera - mówi Arkadiusz Chlebda z kierownictwa klubu.   Zobacz też WOŚP 2018:
WOŚP 2018: GWIEZDNE WOJNY, LOT BALONEM, I DWIE WIEŻE, JEDNA KRZYWA
WOŚP 2018 - WYLICYTUJ PRZEJAZD Z MASZYNISTĄ, NADAJ IMIĘ POCIĄGOWI
WAŁBRZYCH WOŚP 2018: CO NA LICYTACJE? A MOŻE COŚ PRZEKAŻESZ?
WIEMY, KTO BĘDZIE GWIAZDĄ WIECZORU
WOŚP WAŁBRZYCH 2018: WOLONTARIUSZE JUŻ POSZUKIWANI
Elżbieta Węgrzyn