Policja poszukiwała sprawcy serii włamań do sklepów spożywczych na terenie Świdnicy i okolic. Łupem włamywacza padały papierosy, alkohol i pieniądze - łączne straty to ponad 46 tys. złotych. Podejrzanym okazał się 32-letni wałbrzyszanin, który w międzyczasie zdążył trafić do zakładu karnego za inne kradzieże. Niedługo usłyszy zatem kolejny wyrok, który przedłuży jego pobyt za kratami.

W drugiej połowie ubiegłego roku do policji w Świdnicy zgłaszali się właściciele sklepów spożywczych z terenu miasta i okolicznych wsi, składając zawiadomienia o włamaniach do ich sklepów. Scenariusz za każdym razem był podobny: sprawca w nocy wyłamywał kłódki lub zamki w drzwiach wejściowych, kradł papierosy, alkohol oraz pozostawioną w kasie gotówkę. Doszło też do dwóch prób włamań do sklepów, które zostały już wcześniej okradzione. Z kolei na podświdnickiej wsi, łupem złodzieja padł rower oraz elektronarzędzia.

Świdniccy „kryminalni” ustalili, że sprawcą opisanych czynów jest ta sama osoba. Podejrzanym okazał się  32-letni mieszkaniec Wałbrzycha. Mężczyzna w międzyczasie zdążył trafić do już zakładu karnego za inne, wcześniej dokonane kradzieże. Już za kratami usłyszał 12 kolejnych zarzutów, mężczyzna przyznał się do włamań. 32-latek niedługo usłyszy zatem kolejny wyrok i posiedzi dłużej za kratami. Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności, a w przypadku powrotu do przestępstwa, czyli tzw. „recydywy”, z którą w tej sytuacji mamy do czynienia, sąd może wymierzyć karę przewidzianą za przestępstwo w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.

Zobacz też:
MIELI CHRAPKĘ NA DROGĄ ELEKTRONIKĘ
MIAŁ WYROK, UKRYWAŁ SIĘ I KRADŁ DALEJ
CWANA SENIORKA ZDEMASKOWAŁA OSZUSTA
POLICYJNI PRZEBIERAŃCY WYŁUDZAJĄ PIENIĄDZE

ZŁODZIEJE MAJSTRUJĄ PRZY BANKOMATACH

PÓJDZIE ZA KRATKI ZA CZEKOLADKI
PRZYJECHAŁ ZWIEDZIĆ WAŁBRZYCH, UKRADLI MU ROWER
NIE RAZ KRADŁ UDAJĄC, ŻE NAPRAWIA GAZ

ZATRZYMANY SPECJALISTA OD KRADZIEŻY Z WŁAMANIEM

ZATRZYMANY WIELBICIEL TWARDYCH DYSKÓW
WŁAMANIE DO ZNICZOMATU
UKRYWAŁ SIĘ W NASZYM REGIONIE, WPADŁ PRZEZ DONOS

O DWÓCH TAKICH, CO SPACEROWALI NOCĄ Z TELEWIZOREM

WYNOSIŁ GŁOŚNIK, SPOTKAŁ DZIELNICOWEGO
BARDZO NIETYPOWA SPRAWA KRADZIEŻY AUTA
POSIEDZI ZA WŁAMANIA DO PIWNIC

PIŁ, PIŁ - AŻ ZGŁODNIAŁ

WŁAMALI SIĘ PO DOMOWEJ ROBOTY WINO

oprac i fot. Elżbieta Węgrzyn