Policjanci z Poznania we Wrocławiu i na terenie kilku innych województw zlikwidowali "seksualną korporację". Była ona zarządzana przez zorganizowaną grupę przestępczą, na czele której stała kobieta. Zamknięta została również centrala telefoniczna zarządzająca zamówieniami na obszarze niemal 1/3 Polski. W związku z tą sprawą zatrzymanych zostało osiem osób. Na razie nie wiadomo, czy będą zarzuty o handel ludźmi.


Podejrzani przede wszystkim zajmowali się organizowaniem działalności w wielu miastach w Polsce małych agencji towarzyskich i czerpaniem ogromnych korzyści finansowych z nierządu.

Istotnym elementem tego seksualnego biznesu było „call center”. Działało ono we Wrocławiu. Zatrudnione tam osoby zajmowały się umieszczaniem ogłoszeń w Internecie. W tym miejscu każdego dnia zbierano setki zamówień na seks-usługi i spotkania towarzyskie. Centrala zarządzała pracą prostytutek w całej Polsce, wysyłając do nich umówionych mężczyzn. Także do Wrocławia regularnie trafiał całodzienny utarg.

Jak informuje dolnośląska policja, we wtorek 5 grudnia została przeprowadzona akcja zatrzymań podejrzanych oraz działania związane ze wzbogaceniem materiału dowodowego. Do policyjnego aresztu trafiła 35-letnia kobieta, która zapoczątkowała i nadzorowała ten proceder. Zatrzymano także sześć kobiet zatrudnionych w call center. W ręce policjantów wpadł również 32-latek – ochroniarz, windykator, opiekun i zawodnik MMA w jednym. W jego mieszkaniu zabezpieczona została broń palna. W trakcie działań zatrzymano też trzy kobiety, przy których policjanci znaleźli narkotyki.

Operacja została przeprowadzona na terenie sześciu województw (dolnośląskie, wielkopolskie, lubuskie pomorskie, świętokrzyskie, podkarpackie). W jednym czasie policjanci wkroczyli do 50 agencji towarzyskich i obiektów, w których przebywały osoby podejrzane. Zabezpieczono gotówkę, biżuterię, broń palną, narkotyki i setki telefonów komórkowych służących do prowadzenia seks-biznesu.

Materiał dowodowy zebrany przez policjantów z KWP w Poznaniu przekazano Prokuraturze Okręgowej w Poznaniu, która wszczęła śledztwo. W akcji brali udział policjanci z Wielkopolski, Wrocławia, Gorzowa Wlkp., Kielc, Rzeszowa, z Wydziału dw. Handlu Ludźmi KGP, BOA, SPAP Wrocław. 

Opr. MS
Foto użyczone: KWP Wrocław