Gala finałowa wieńcząca 30. edycję Narodowego Konkursu Piękności zbliża się wielkimi krokami. Już 8 grudnia 2019 roku 24 najpiękniejsze Polki staną do walki o tytuł i koronę Miss Polski 2019, a w śród nich 4 piękne Dolnoślązaczki, w tym mieszkanka Wałbrzycha. Zobaczcie zdjęcia Natalii Baran i trzech dolnośląskich finalistek.

 Nadchodzi gala

Gospodarzem koncertu finałowego, stanowiącego część Festiwalu Piękna, będzie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, a sama Gala odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Jubileuszowa edycja konkursu Miss Polski będzie miała szczególny charakter, ale dziś jeszcze nie zdradzimy jej szczegółów. Wiadomo już natomiast, że koncert poprowadzą Paulina Sykut- Jeżyna i Krzysztof Ibisz.Materiały archiwalne komentował będzie Zygmunt Chajzer, który 30 lat temu poprowadził pierwszą Galę Miss Polski, natomiast rozmowy z kandydatkami na tzw. backstagu przeprowadzi Agnieszka Hyży.


Poza pięknie zaaranżowanymi pokazami modowych kolekcji, widzowie będący na Gali ale także Ci przed telewizorami, będą mogli posłuchać koncertów polskich gwiazd muzycznych takich jak: Kombii, Grzegorz Hyży oraz czarującej Sylwii Grzeszczak.


O co walczą finalistki?

Finalistki Miss Polski oprócz korony i tytułu, powalczą także o nagrody o łącznej wartości 100 tysięcy złotych, a także możliwość reprezentowania kraju w najbardziej prestiżowych konkursach piękności na świecie. Skoro mowa o konkursach międzynarodowych: obecnie panująca Miss Polski – Olga Buława, 8 grudnia br., dokładnie w dniu Gali finałowej Miss Polski walczyć będzie w USA o koronę Miss Universe 2019. Tego wyjątkowego dnia z Olgą spotkamy się wyłącznie wirtualnie. Na ten moment nie zdradzamy także, kto przekaże koronę nowej Miss Polski. Niech pozostanie to niespodzianką.

Skład finałowych zmagań został ustalony we wrześniu br. podczas koncertu półfinałowego w Amfiteatrze w Międzyzdrojach. Wcześniej kandydatki do korony Miss Polski spędziły pracowity tydzień w luksusowych apartamentach Bel Mare Resort w Międzyzdrojach.

Transmisja na żywo z tego wydarzenia w telewizji Polsat już 8. grudnia od godziny 20:00. Jest to jedyny konkurs piękności w naszym kraju transmitowany w telewizji.


Nasze reprezentantki

Już dziś zachęcamy do wspierania naszych reprezentantek w prestiżowym konkursie! A dziewczęta które myślą o podobnej przygodzie zapraszamy już dziś do zgłoszeń przez formularz online do nowej edycji naszego konkursu regionalnego Miss Dolnego Śląska i Miss Dolnego Śląska Nastolatek 2020, w którym suma nagród to 20 tysięcy złotych, a także udział w jedynej takiej gali regionalnej w naszym województwie, która w roku 2020 będzie transmitowana w ogólnopolskiej telewizji TV4!


OFICJALNA SESJA ZDJĘCIOWA
nr podczas finału

1 - Natalia Baran z Wałbrzycha


5 - Weronika Frąckowiak z Oławy9 - Paulina Karasiuk z Wrocławia
24 - Karolina Wiltowska z Jeleniej GóryFotograf: Marta Macha (z Wrocławia)
Stylizacje: Viola Piekut
Stylistka konkursu: Katarzyna Cygańska (z Wrocławia)
Włosy: Zaremba International Academy
Makijaż: Wariacje Piękna


Zdjęcia do plebiscytu SMS
nr podczas finału

1 - Natalia Baran z Wałbrzycha5 - Weronika Frąckowiak z Oławy9 - Paulina Karasiuk z Wrocławia24 - Karolina Wiltowska z Jeleniej GóryFotograf: Kinga Polkowska
Stroje kąpielowe: SELF COMPANY GROUP | SWIMWEAR
Miejsce:
Bel Mare Resort


Zobacz też:
Wałbrzyszanka w czołówce najpiękniejszych Polek! [ZDJĘCIA]
2. Wicemiss Dolnego Śląska 2019 pochodzi z Wałbrzycha!
Oto finalistki konkursu Miss Dolnego Śląska 2019 (FOTO)
Wałbrzyszanki w półfinale Miss Dolnego Śląska 2019 [ZDJĘCIA]
Wałbrzych: a może Ty zostaniesz Miss Dolnego Śląska 2019?

Wałbrzych: może jest między nimi przyszła Miss Polski? (FOTO)oprac. ELW