Wałbrzyska Specjalistyczna Grupa Chemiczno-Ekologiczna uczestniczyła 13 lutego w działaniach w Świdnicy, gdzie w Sądzie Okręgowym odnaleziono pakunek z tajemniczą substancją.

Około południa pracownik sądu zauważył, że z jednej z kopert sądowej korespondencji wysypuje się biały proszek. Wszczęto alarm, wezwano służby, na miejscu był też prokurator. - O godzinie 12.37 zostaliśmy wezwani do Sądu Okręgowego w Świdnicy do zbadania znalezionej tam niezidentyfikowanej  substancji. Na miejsce wysłaliśmy trzy zastępy, ośmiu strażaków - wyjaśnia Tomasz Kwiatkowski, oficer prasowy Komendanta Miejskiego PSP w Wałbrzychu.

Specjalistyczna Grupa Chemiczno-Ekologiczna dysponuje sprzętem pozwalającym na identyfikację związków chemicznych, stwierdzenie czy są one groźne dla zdrowia i przeprowadzenie neutralizacji niebezpiecznych substancji. W tym przypadku to ostatnie nie było potrzebne. - Strażacy użyli miernika i stwierdzili, że w kopercie jest sproszkowane mydło - dodaje Kwiatkowski. Wałbrzyszanie wrócili do jednostki tuż przed godz. 16.

Inne interwencje tej grupy:
DWA PRZYPADKI PODŁOŻENIA CUCHNĄCEJ SUBSTANCJI
PODZAMCZE: ŚMIERDZĄCA SUBSTANCJA W MIESZKANIU
ŚMIERDZĄCY PROBLEM I TAJEMNICZA BLUZA
DRAŻNIĄCY GAZ W PIWNICY

KTOŚ PODRZUCIŁ CUCHNĄCĄ SUBSTANCJĘElżbieta Węgrzyn