Data wydarzenia: 14.02.2020 18:00 - 14.02.2020 18:30
Miejsce wydarzenia: Galeria Victoria

Wałbrzyskie organizatorki ósmego tańca przeciw przemocy One Billion Rising / Nazywam się Miliard zapraszają w tym roku do wspólnego tańca... Tym razem w innej lokalizacji.

To międzynarodowa akcja, której finał jest na całym świecie właśnie 14 lutego. W Wałbrzychu już ósmy raz spotkamy się, żeby razem zatańczyć przeciw przemocy wobec kobiet i dziewczynek, by dać wyraz solidarności z wszystkimi, które tej przemocy doświadczają, by głośno mówić o tym co możemy zrobić, by było nam wszystkim bezpieczniej.

Wałbrzych włącza się kolejny raz w międzynarodową akcję One Billion Rising. To ważne byśmy powtarzali jak ważny jest szacunek dla granic drugiego człowieka. Przyjdźcie. Przecież każdy i każda z nas ma jakąś ważna dla siebie kobietę lub dziewczynkę. Przyjdźcie dla nich. To nasza wspólna sprawa – wyjaśnia i zachęca Natalia Achmatowicz z Antyprzemocowej Sieci Kobiet.

Próby organizowane są w każdą środę o 17.00 w WOK na Piaskowej Górze. Finał to przede wszystkim wspólny taniec i możliwość zamanifestowania swojej solidarności. W tym roku ta nietypowa prezentacja taneczna odbędzie się 14 lutego o godzinie 18.00 w rotundzie Galerii Victoria. Więcej informacji i bieżąco uzupełniane szczegóły można znaleźć pod linkiem

Jak przekonują organizatorzy – nie trzeba umieć tańczyć, ważne jest, aby przyjść tego dnia i wspólnie dać wyraz braku zgody na przemoc. Należy dodać, że przemoc domowa wobec kobiet jest najczęściej zgłaszanym przestępstwem.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, przewodnicząca Rady Miasta Maria Romańska i senator Agnieszka Kołacz-Leszczyńska.

Zobacz zdjęcia z ubiegłego roku:
One Billion Rising Wałbrzych 2019: Zatańczyły w proteście [FILM i FOTO]
Wałbrzyszanki zatańczyły - One Billion Rising 2018 [FOTO i FILMY]
Zatańczyły przeciw przemocy: One Billion Rising 2017 [FOTO]


oprac. ELW
fot. GV