Do tragedii rodzinnej doszło w sobotnie popołudnie, 1 sierpnia, w Wałbrzychu przy ul. Armii Krajowej. Nie żyje 60-latka. Waldemarowi O., konkubentowi zmarłej przedstawiono dziś, 3 sierpnia, zarzut zabójstwa.

Do rękoczynów z użyciem niebezpiecznego narzędzia doszło w sobotnie popołudnie, prawdopodobnie podczas domowej awantury. Śmierć poniosła kobieta. Bezpośrednio po zdarzeniu po karetkę zadzwonił jej konkubent. - Prowadzimy postępowanie dotyczące zgonu kobiety, w toku którego zostało wydane postanowienie o postawieniu zarzutów 72-letniemu Waldemarowi O., mieszkańcowi Wałbrzycha. Mężczyznę dziś doprowadzono do prokuratury i przedstawiono mu zarzut z art. 148 § 1, czyli zabójstwa, a w dniu wczorajszym był on przesłuchiwany przez funkcjonariuszy policji - mówi Marcin Witkowski, Prokurator Rejonowy w Wałbrzychu.

Służby zjawiły się przy ul. Armii Krajowej w dzielnicy Stary Zdrój i znalazły martwą wałbrzyszankę z ranami brzucha oraz Waldemara O., jej konkubenta. - 72-latek nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia w naszej ocenie sprzeczne z ustaleniami poczynionymi w sprawie - zaznacza prokurator i dodaje, że wystąpiono do Sądu Rejonowego w Wałbrzychu o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. W ciągu najbliższej doby sąd podejmie w tej sprawie decyzję. 

Działania na miejscu prowadzili policyjni śledczy i technicy kryminalistyczni oraz prokurator. Zabezpieczono ślady zbrodni oraz nóż, którym posługiwał się sprawca zadający rany kobiecie. Ciosów było kilka. Sekcja zwłok kobiety ma zostać przeprowadzona niezwłocznie.Rękoczyny z użyciem niebezpiecznego narzędzia nie są rzadkością:

POTEM DŹGAŁ NOŻEM BEZ LITOŚCI. DLACZEGO?
BOGUSZÓW-GORCE: ZAATAKOWAŁ PARTNERKĘ Z NOŻEM W RĘKU
PRZYZNAŁ, ŻE BYŁ KOBIETĘ I ZGINĄŁ Z RĄK KUMPLI OD KIELISZKA
UGODZIŁ KOLEGĘ NOŻEM, GROZI MU DOŻYWOCIE
POLICJA: KOBIETA UGODZIŁA MĘŻA NOŻEM I UCIEKŁA
POLICJA WAŁBRZYCH: WYCIĄGNĄŁ NÓŻ I DŹGAŁ PO CAŁYM CIELE

KOCHAŁ TAK MOCNO, ŻE Z ZAZDROŚCI CHWYCIŁ ZA NÓŻ
REGION: JEDNA ZADŹGAŁA MĘŻA, DRUGA KONKUBENTA. NIE UNIKNĄ KARY
ŚRÓDMIEŚCIE: DŹGNĘŁA MĘŻA NOŻEM I UKRYŁA SIĘ U KOLEŻANKI
ZABIŁA KUCHENNYM NOŻEM
PRÓBOWAŁA ZASZTYLETOWAĆ PARTNERA?
POLICJA WAŁBRZYCH: MIAŁ NÓŻ I NIE WAHAŁ SIĘ GO UŻYĆ

KOLEJNA ŚMIERĆ OD NOŻA I WSPÓLNA ZNAJOMA W TLE
ODWIEDZIŁ SWOJĄ BYŁĄ I ZAKŁUŁ NOŻEM
PODZAMCZE: ZAZDROSNY O SWOJĄ BYŁĄ UŻYŁ NOŻA
UGODZIŁ NOŻEM SWOJĄ DZIEWCZYNĘ. PRZYSZEDŁ, ŻEBY ZABIĆ?
17-LATEK KILKUKROTNIE UGODZIŁ NOŻEM PIELĘGNIARKĘ...
21-LATEK SERYJNIE ATAKOWAŁ LUDZI Z NOŻEM I NIE TYLKO
POLICJA REGION: ZAMORDOWAŁ SWOJEGO KOLEGĘ
ŚMIERĆ PODCZAS AWANTURY DOMOWEJ
PODEJRZANY O ZABÓJSTWO ZA KRATAMI. MIAŁ ZAKRWAWIONY NÓŻElżbieta Węgrzyn