Pisaliśmy wczoraj o wypadku na ul. Niepodległości, gdzie starsza kobieta doznała znacznych obrażeń podczas potrącenia przez ciągnik siodłowy. Strażacy wydobyli wałbrzyszankę spod samochodu i przekazali pogotowiu. Co ustaliła policja i jaki jest stan poszkodowanej?

Aktualizacja 16 stycznia.

Policja ustala przyczyny wypadku. - Kierujący ciągnikiem siodłowym mieszkaniec powiatu lubińskiego manewrował pojazdem w celu ustawienia się pod rampę rozładunkową i nie ustąpił pierwszeństwa znajdującej się na krawędzi jezdni pieszej 96-letniej mieszkance Wałbrzycha. W wyniku tego potrącona kobieta doznała znacznych obrażeń i została przewieziona na blok operacyjny wałbrzyskiego szpitala - wyjaśnia Magdalena Korościk z zespołu prasowego KMP Wałbrzych. 

Wbrew komentarzom pojawiającym się na naszym portalu i w mediach społecznościowych, 96-latka odniosła poważne obrażenia i trwa jej hospitalizacja. Wałbrzyszanka mimo złamań i obrażeń pasa miednicy nie poddaje się.


15 stycznia, tuż po zdarzeniu pisaliśmy
Dziś, tuż przed godz. 10 na ul. Niepodległości w Wałbrzychu doszło do wypadku. 96-letnia kobieta doznała znacznego urazu podczas potrącenia przez samochód ciężarowy. Strażacy wydobyli wałbrzyszankę spod samochodu i przekazali pogotowiu.

Do zdarzenia doszło dziś, 15 stycznia, tuż przed godz. 10 na ul. Niepodległości, nieopodal ul. Poznańskiej przy markecie. Strażacy na miejscu zdarzenia byli po dwóch minutach od otrzymania wezwania. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy i samochód dowódczy, obecne było też pogotowie oraz funkcjonariusze policji. - Samochód ciężarowy - ciągnik siodłowy z naczepą - stał na miejscu, a pod pojazdem znajdowała się starsza kobieta. Była uwięziona pod przednią częścią pojazdu w okolicy zderzaka. Strażacy zajęli się wydobyciem tej pani spod samochodu przy użyciu sprzętu pneumatycznego i przekazali ją pracownikom pogotowia ratunkowego - wyjaśnia Tomasz Kwiatkowski, oficer prasowy KM PSP w Wałbrzychu.
Wyswobodzenie mieszkanki naszego miasta spod samochodu trwało kilka minut. Na szczęście nie była ona bezpośrednio pod kołami i pomimo urazu nogi, oraz upływu krwi przez cały czas była przytomna. Obecnie trwa uprzątanie miejsca zdarzenia.    
Okoliczności tego wypadku wyjaśnia Policja.

Wypadki z udziałem pieszych w ostatnim czasie
10 stycznia - wtargnięcie na jezdnię - Stary Zdrój: potrącenie na przejściu dla pieszych AKTUALIZACJA (FOTO)


24 grudnia: Policja: tragiczny początek świąt. Wypadki - dwa śmiertelne (FOTO)

41-LATEK ZGINĄŁ POD KOŁAMI SAMOCHODU. POLICJA POSZUKUJE ŚWIADKÓW

3 grudnia: NOWE MIASTO: DWOJE DZIECI POTRĄCONYCH, JEDNO W SZPITALUElżbieta Węgrzyn
fot. JK