Miasto przygotowuje się do ważnego remontu de Gaulle’a z przebudową mostu, planowana jest też przebudowa skrzyżowania Wrocławskiej i Lelewela. Ruszyły wyburzenia budynków przy ul. Wrocławskiej pilotujące tę inwestycję.

Miasto chciało przebudować de Gaulle'a z mostem oraz skrzyżowanie z Wrocławską i Lelewela w jednym roku, ale koszty inwestycji okazały się wyższe niż przewidywano. Jednak inwestycja ta jest tak istotna, że będzie przeprowadzona, ale w dwóch etapach. Podczas czerwcowej sesji radni zabezpieczyli na ten cel pieniądze w tegorocznym budżecie, skorygowali też wieloletnią prognozę finansową miasta. - W pierwszym przetargu dotyczącym inwestycji przebudowy Gaulle'a z mostem znacznie przekroczono kwotę przeznaczoną na realizację całego zadania, dlatego w tym roku wykonany zostanie południowy pas drogi w stronę ul. Uczniowskiej. Druga część inwestycji zostanie wykonana w przyszłym roku - wyjaśnia Bogusław Rogiński, zastępca dyrektora Zarządu Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu. Przez czas trwania inwestycji wiadukt będzie przejezdny.

Mimo, że trwa jeszcze remont ul. Wrocławskiej do skrzyżowania z ul. Uczniowską, to już planowany jest remont skrzyżowania Wrocławskiej i Lelewela. Jak podkreśla dyrektor ZDKiUM, to przez to skrzyżowanie po remoncie ruszą autobusy komunikacji miejskiej i ominą skrzyżowanie z Uczniowską. Przebudowa jest konieczna, bo skrzyżowanie Wrocławskiej z Lelewela jest obecnie zbyt spadziste i niebezpieczne dla komunikacji miejskiej. Jednak na drodze inwestycji był jeszcze jeden duży budynek. Obecnie wykonawca prac przystąpił do jego wyburzania. Rozpoczęto od najbliższej skrzyżowaniu części gmachu przy ul. Wrocławskiej 131.

Przeczytaj też:
SEZON NA WYBURZENIA - CO ZNIKNIE Z MAPY?

WIADUKT NA DE GAULLE'A - RUSZYŁ PRZETARG

RUSZYŁ REMONT WROCŁAWSKIEJ - BĘDĄ UTRUDNIENIA
CZEKA NAS STRATEGICZNY REMONT LELEWELA I DE GAULLE'A
DE GAULLE'A - REMONT MOSTU I POZOSTAŁEGO ODCINKA WKRÓTCEElżbieta Węgrzyn
Fot. Artur Burdek