W Święta Wielkanocne zostaniemy w domu. Zarząd Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta ogłosił zawieszenie kursowania komunikacji miejskiej, a następnie zmieniono zdanie i wprowadzono w święta rozkład niedzielny.

godz. 13

- Dział Komunikacji Zbiorowej informuje, że mając na uwadze liczne interwencje i wnioski mieszkańców w dniach 12-13 kwietnia 2020 roku (Święta Wielkanocne) autobusy kursować będą wg rozkładów jazdy ważnych w niedziele i święta - informuje ZDKiUM.
Do tej kwestii odniósł się w swojej codziennej informacji dla mieszkańców prezydent Roman Szełemej. - Szanowni Wałbrzyszanie, Zarząd Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta podjął decyzję o wstrzymaniu komunikacji miejskiej w okresie świątecznym. Jednakże po sygnałach i krytycznych uwagach, które od Państwa otrzymałem zdecydowałem o utrzymaniu komunikacji autobusowej w Święta Wielkanocne. Zarówno 12 jak i 13 kwietnia autobusy kursować będą zgodnie ze świątecznym rozkładem jazdy - wyjaśnił włodarz naszego miasta.


godz. 9 rano

- W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców, w dniach 12-13 kwietnia 2020 r. (Święta Wielkanocne) zawieszone zostaje funkcjonowanie komunikacji miejskiej na wszystkich liniach - ogłasza Dział Komunikacji Zbiorowej ZDKiUM.
Od 14 kwietnia, czyli od wtorku, do odwołania autobusy kursować będą wg rozkładów jazdy ważnych w soboty. Zatem po świętach autobusy wracają do dawnych rozkładów obowiązujących w okresie społecznej kwarantanny.

ZDKiUM informuje też, że punkt sprzedaży biletów na Placu Grunwaldzkim 1 w dniach: 12 - 13 kwietnia 2020r. (Święta Wielkanocne) będzie nieczynny.


O zmianach w komunikacji miejskiej w związku z koronawirusem:

Wałbrzych i region: jak się teraz jeździ autobusami i pociągami?

O zmianach na kolejach i komunikacji prywatnej:
Wałbrzych i region: kolejne zmiany w pociągach i busach

Boguszów-Gorce: Próbowała się dostać do pracy. Bezskutecznie...?
Wałbrzych i powiat: Kolejne gminy odcięte od świata [LISTA POŁĄCZEŃ].
Koronawirus: Koleje Dolnośląskie ograniczają połączenia (LISTA)


oprac. ELW
fot. Elżbieta Węgrzyn