Od soboty 17 października 2020 r. decyzją Premiera RP, miasta w strefie żółtej, w tym Wałbrzych, objęte zostaną obostrzeniami m.in. w zakresie przemieszania się. Co to dla nas oznacza?

Oznacza to, że nasze wałbrzyskie autobusy będą mogły przewozić jedynie 30 procent liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących przy jednoczesnym zachowaniu w pojeździe co najmniej połowy wolnych miejsc siedzących.

- Uprzejmie prosimy o dostosowanie się do niniejszych zaleceń i wyrozumiałość dla obsługi autobusu - zaznaczają przedstawiciele działu komunikacji zbiorowej Zarządu Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta.

Dla poszczególnych typów autobusów limity przestawiają się następująco:
- 51 osób w autobusie przegubowym (18 m),
- 30 osób w autobusie solo (12m),
- 20 osób w autobusie midi (9 m).

Przypominamy też, że w związku z sytuacją epidemiczną w naszych autobusach do odwołania wstrzymano możliwość zakupu biletów od kierowców - Wałbrzych: Gdzie kupić bilety komunikacji miejskiej?
Przypominamy też, że na terenie niemal każdej dzielnicy miasta jest też punkt komercyjny dystrybuujący bilety, ich listę zamieściliśmy:  Od kierowcy, w sklepie, kartą zbliżeniowo - jak kupimy bilety komunikacji miejskiej?

Więcej nt. obostrzeń:
Od 17 października nowe zasady bezpieczeństwa w całym kraju
Wałbrzych: Szkoły, Ratusz i szpital w cieniu epidemii.

oprac. ELW
fot. Elżbieta Węgrzyn