Poranek 5 marca przywitał mieszkańców Wałbrzycha i Szczawna-Zdroju w korkach. Sprawdziliśmy, gdzie występują największe utrudnienia.

W związku z trwającą akcją gaśniczą Zakładu Przyrodoleczniczego w Szczawnie-Zdroju (więcej o tym w: Szczawno-Zdrój: Zakład Przyrodoleczniczy spalony w pożarze [FOTO] ) nastąpiły utrudnienia w ruchu.

Opóźnione są autobusy komunikacji miejskiej, wałbrzyszanie stoją w korkach. To prawdziwy paraliż komunikacyjny.Strażacy podczas akcji gaśniczej i trwającego obecnie dogaszania obiektu pobierają wodę z ujęcia przy Parku Szwedzkim. - Pobieramy wodę z jeziorka za pomocą pompy i przez to utrudniona jest przejezdność przez ul. Kolejową w Szczawnie-Zdroju, ponieważ przez nią przebiega nasza linia wężowa - wyjaśnia Tomasz Kwiatkowski z PSP w Wałbrzychu. Na ul. Kolejowej w Szczawnie-Zdroju ustawione są mostki przejazdowe, ruchem kieruje Policja, jednak odradzamy tę drogę z racji na utrudnienia.
W związku z przekierowaniem ruchu na inne drogi zablokowany jest ciąg komunikacyjny ul. Żeromskiego począwszy od dworca kolejowego, nieprzejezdny jest wjazd z ul. Wańkowicza na Andersa, korki na Grota-Roweckiego, Szlifierskiej, a co najważniejsze stoi ul. Wrocławska po Armii Krajowej.

Dogaszanie w Szczawnie potrwa jeszcze kilka godzin, zatem kierowcy muszą się uzbroić w cierpliwość.

Elżbieta Węgrzyn
fot. Magdalena Sakowska