40-letni wałbrzyszanin ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, ale zatrzymała go... drogówka i bliżej mu się "przyjrzała", bo jechał samochodem osobowym pomimo orzeczonego dożywotniego sądowego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi.

W ostatnią środę, 10 lutego około godziny 7:30 na ul. Piłsudskiego w Wałbrzychu funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu postanowili zatrzymać wybrany do kontroli drogowej samochód marki Opel. Mundurowi od samego początku podejrzewali, że jego kierujący nie powinien siedzieć za kierownicą. Ich przypuszczenia potwierdziły się w trakcie legitymowania. Okazało się, że 40-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Zostały mu one odebrane za trzykrotną jazdę w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo nie pierwszy raz jechał swoim samochodem pomimo orzeczonego zakazu sądowego.

Policjanci ustalili także, że mężczyzna jest  poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu celem osadzenia go w zakładzie karnym na 3 lata i 10 miesięcy. Tym samym został on zatrzymany i przewieziony do Aresztu Śledczego w Świdnicy. Za kierowanie pojazdem pomimo orzeczonego zakazu sądowego wałbrzyszaninowi grozi dodatkowa kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Zobacz też:
UKRYWAŁ SIĘ W NASZYM REGIONIE. WPADŁ PRZEZ DONOS
WŁAMYWACZ SCHRONIŁ SIĘ PRZED ŚLEDCZYMI W... WIĘZIENIU

KMP Wałbrzych
oprac i fot. ELW