Do poważnego wypadku doszło w dzisiejszy poranek (15 stycznia) na ul. Uczniowskiej w Wałbrzychu na wysokości fabryki Toyota. Są poszkodowani. Trwa akcja ratunkowa, a także utrudnienia bowiem ciężarówka blokuje drogę. Oto co udało nam się ustalić.

AKTUALIZACJA

Z zebranych na miejscu zdarzenia przez policjantów informacji wynika, że jadący w kierunku ul. Wrocławskiej 52-letni mieszkaniec Kamiennej Góry kierujący ciągnikiem samochodowym, w wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków na drodze, kierowanym przez siebie pojazdem wpadł w poślizg, przejechał pas zieleni, zjechał na przeciwległy pas ruchu i ciągnikiem uderzył w bok jadącego z przeciwnego kierunku busa kierowanego przez 49-letniego wałbrzyszanina. Ostatecznie dziewięcioro uczestników – pasażerowie busa - trafiło do szpitali w Wałbrzychu i Świdnicy. Na szczęście większość jeszcze tego samego dnia została wypisana z placówek medycznych. Obaj kierujący byli trzeźwi. Sprawcy zdarzenia policjanci zatrzymali prawo jazdy. Odebrali również dowody rejestracyjne pojazdów za uszkodzenia.


Wstępne ustalenia z dnia zdarzenia

Około godz. 8 rano doszło do poważnego zdarzenia drogowego na ul. Uczniowskiej w Wałbrzychu tuż przy wjeździe do fabryki Toyota. Samochód ciężarowy uderzył w busa pasażerskiego, wskutek uderzenia - wedle wstępnych ustaleń bus dachował - i wypadł na pobocze, a także uderzył w ustawiony przy zakładzie niewielki budynek.Mogło też dojść do pożaru, strażacy użyli piany gaśniczej.Na miejsce zadysponowano cztery zastępy strażackie, policję oraz pogotowie.Ze wstępnych ustaleń wynika, że w zdarzeniu może być siedem osób poszkodowanych.Działania służb trwają. Droga będzie niedrożna do usunięcia z niej TIR-a.


Ostatnie zdarzenia na naszych drogach:
Piaskowa Góra: 78-letnia piesza kontra 22-letni kierowca. Co się stało?
Wałbrzych region: zapalił się samochód ciężarowy (FOTO)
ELW
fot. JK