Jeśli wszystko dobrze pójdzie, jeszcze w tym roku może ruszyć budowa nowego szpitalnego budynku na terenie placówki przy ul. Sokołowskiego. Komu będzie on służył?


Prezydent Wałbrzycha zawiadamia, że zostało wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie zmiany decyzji nr 47/2010 z dnia 15.07.2010r. o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego zmienionej decyzją nr 54/2010 z dnia 22.09.2010 dla zadania inwestycyjnego pod nazwą: Budowa budynku oddziału szpitalnego (A) i budynku seminaryjnego (B) na terenie Specjalistycznego Szpitala im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu (dz nr 4/2, obr 13 Piaskowa Góra). Na czym polega zmiana projektu?

- W miejscu budynku seminaryjnego w myśl projektu powstałby budynek oddziału pediatrii i neonatologii. Na bazie planu zagospodarowania w projekcie pierwotnym powstanie obiekt, który będzie odpowiadał warunkom, jakim powinien odpowiadać budynek szpitalny. Powstanie on w tym samym miejscu, po prawej stronie od wjazdu, na terenie zielonym, a z planów budowy budynku seminaryjnego szpital rezygnuje - wyjaśnia Zygmunt Borsuk, specjalista ds. inwestycji Specjalistycznego Szpitala im. A. Sokołowskiego.

Jak uzupełnia specjalista, trzykondygnacyjny obiekt będzie połączony łącznikiem z obecnym budynkiem C, czyli przychodnią. W przyziemiu znajdzie się izba przyjęć i przychodnia dla dzieci, na pierwszym piętrze oddział neonatologii, a na drugim piętrze oddział pediatrii. Powierzchnia każdej z kondygnacji będzie wynosiła około 1000 metrów kwadratowych. Pediatria po ukończeniu budowy opuści obiekt przy ul. Batorego i przeniesie się na Sokołowskiego. A kiedy to będzie?

- Projekt ma być skończony w styczniu i są plany rozpoczęcia budowy jeszcze w tym roku, a ukończenia w przyszłym. To zależy od finansowania i od płynności procedur przetargowych. Nie ma jeszcze pełnej dokumentacji, więc nie można na razie mówić o szczegółach - dodaje Zygmunt Borsuk.

W planach szpitala także inna inwestycja, do której przygotowania mogą ruszyć w tym roku - nowy pawilon hematologii.


O inwestycjach szpitala i zmianach w nim pisaliśmy:
WAŁBRZYCH: NOWY TYMCZASOWY SZPITAL COVIDOWY (FOTO)
PIASKOWA GÓRA: NOWE WEJŚCIE DO SZPITALA JUŻ GOTOWE
ZBLIŻA SIĘ KONIEC REMONTU. SĄ JUŻ PRZETARGI

WAŁBRZYCH: SZPITAL INWESTUJE W ODDZIAŁ RATUNKOWY
SZPITAL IM. SOKOŁOWSKIEGO BĘDZIE SIĘ ROZBUDOWYWAŁ


O sukcesach naszego szpitala:
SZPITAL WAŁBRZYCH: PIERWSZA TAKA OPERACJA ENDOSKOPOWA (FOTO)
SZPITAL WAŁBRZYCH: PRESTIŻOWE WYRÓŻNIENIE DLA ODDZIAŁU UDAROWEGO
SZPITAL SOKOŁOWSKIEGO I KOLEJNY PIONIERSKI ZABIEG!

KOLEJNE SUKCESY WAŁBRZYSKIEJ ENDOSKOPII
SZPITAL WAŁBRZYCH: NAJNOWOCZEŚNIEJSZY SPRZĘT DO WALKI Z RAKIEM [FOTO]


Magdalena Sakowska
Foto ilustracyjne archiwalne: JK