Specjalistyczny Szpital im. dra Alfreda w Wałbrzychu po wykrytych zakażeniach koronawirusem na Oddziale Pulmonologicznym przeprowadził badania pacjentów oraz personelu. Oto szczegóły.

AKTUALIZACJA

Wykrycie 28 września dziewięciu zakażeń wśród personelu medycznego oraz pacjentów Oddziału Pulmonologicznego wałbrzyskiego szpitala spowodowało ograniczenie działania tegoż oddziału i przebadanie kolejnych 24 pracowników oraz pacjentów, czyli wszystkich, którzy mieli kontakt z zakażonymi. - Otrzymaliśmy wyniki badań, na szczęście wszystkie testy na obecność wirusa okazały się ujemne - relacjonuje Sylwia Grzondziel pełnomocnik ds. marketingu Specjalistycznego Szpitala im. dr Alfreda Sokołowskiego. Tak więc we wtorkowe popołudnie sytuacja na oddziale jest już opanowana.


29 września 2020 rano pisaliśmy:

Specjalistyczny Szpital im. dra Alfreda w Wałbrzychu ograniczył działanie Oddziału Pulmonologicznego z uwagi na odnotowane zakażenia koronawirusem personelu oraz pacjentów. Oddział działa w systemie ratunkowym i czeka na wyniki badań kolejnych pracowników i pacjentów.

- Mamy kilka zakażeń na Oddziale Pulmonologicznym i na ten moment przyjęcia planowe na oddział są wstrzymane, prowadzone są jedynie przyjęcia w sytuacji zagrażającej życiu  - wyjaśnia Sylwia Grzondziel pełnomocnik ds. marketingu Specjalistycznego Szpitala im. dr Alfreda Sokołowskiego. Po zamknięciu z powodu wirusa Oddziału Neurologicznego i pojedynczych zakażeniach na innych oddziałach, jest to od początku epidemii drugie wpływające na działanie wałbrzyskiego szpitala ognisko.  W tym jednak przypadku nie wiadomo, kto był źródłem tych zakażeń.
- Zgodnie z danymi z 28 września mamy 9 osób zakażonych, są to zarówno pacjenci, jak i personel medyczny - zaznacza nasza rozmówczyni. Szpital czeka na wyniki kolejnych 24 osób - pacjentów i personelu. Od nich będzie zależeć sposób dalszego działania tego oddziału.
W ostatnich dniach przybywa osób zakażonych w Wałbrzychu i powiecie, od weekendu jest 7 nowych zakażeń w statystykach wojewody -Koronawirus: kolejne zakażenia w powiecie i 4 tys. ozdrowieńców w regionie [AKTUALIZACJA]

O zakażeniach w Wałbrzychu i powiecie bieżące statystyki  - Koronawirus: kolejne zakażenia w powiecie i 4 tys. ozdrowieńców w regionie [AKTUALIZACJA]

W raporcie piszemy też o wcześniejszych ogniskach zakażeń, m.in. w Oddziale Neurologii, w wałbrzyskim pogotowiu i wśród policjantów -8 marca 2020 do 17 czerwca 2020.- KORONAWIRUS WAŁBRZYCH I REGION: PRZEBIEG EPIDEMII DZIEŃ PO DNIU [LICZBY I WYDARZENIA]

Polecamy:
Koronawirus: Lekarz i załoga pogotowia w Wałbrzychu zdrowi! [AKTUALIZACJA]
Neurochirurgia otwarta, a kolejny oddział w Latawcu zamknięty
Elżbieta Węgrzyn
fot. R. Burdek