W ostatnich dniach zapowiadaliśmy, że 6 i 7 kwietnia wykonawca obwodnicy Wałbrzycha wprowadza aż trzy zmiany organizacji ruchu na trzech frontach budowy. Przypominamy mapy. Z jedną z tych zmian związana jest konieczność zmiany trasy jednej linii autobusowej i wyłączenie przystanku. Wejdzie ona w życie 8 kwietnia.

Zmiany w autobusach

Dział Komunikacji Zbiorowej ZDKiUM w Wałbrzychu informuje, że w związku ze zmianą organizacji ruchu na ul. Mazowieckiej i Browarnej od 8 kwietnia linia nr 2 relacji: Sobięcin – Piaskowa Góra nie będzie obsługiwać przystanku położonego przy stacji Wałbrzych Centrum.

Rozwiązanie to podyktowane jest tym, że ulica Mazowiecka i Browarna będą ulicami jednokierunkowymi, wjazd na dworzec kolejowy będzie możliwy wyłącznie ulicą Mazowiecką a wyjazd ul. Browarną. Autobusy linii 2 kursujące z Piaskowej Góry do Sobięcina obsługiwać będą przystanek przy stacji Wałbrzych Centrum bez zmian, podobnie jak linie 5, 12 i 15.


Co na Browarnej?

8 kwietnia 2021r. planowane jest wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na odcinku ul. Mazowieckiej od skrzyżowania z ul. Kolejową do restauracji McDonald’s. Dojazd do ul. Kolejowej od strony ul. Mazowieckiej będzie możliwy przez ulice Lubelską i Browarną.Nowa tymczasowa organizacja ruchu - Szczawno

Region dawnego ronda przy Tesco: jak informuje inwestor, na wtorek 06.04.2021r. planowane jest otwarcie drugiej jezdni ul. Łączyńskiego na odcinku między rondem a dzielnicą Podzamcze i rozdzielenie wlotu i wylotu dla ul. Łączyńskiego na dwie jednokierunkowe jezdnie. Ruch pieszych przewidziano po północnej stronie jezdni ul. Łączyńskiego.


A od środy 7.04.2021r. w dwóch kolejnych miejscach na terenie budowy zostanie zmieniona organizacja ruchu.
Stary Zdrój: na ul. Żeromskiego przywrócony zostanie ruch dwukierunkowy na odcinku od dworca PKP Wałbrzych Miasto do ul. Starachowickiej. Również od 7.04.2021r. planowane jest wprowadzenie ruchu wahadłowego w rejonie cmentarza. Dwukierunkowy ruch będzie sterowany za pomocą sygnalizacji świetlnej.Śródmieście: na ul. Mazowieckiej ruch na odcinku od ronda tymczasowego do wjazdu do restauracji McDonald's będzie odbywał się w jednym kierunku. Wyjazd z ulicy Mazowieckiej w stronę ul. Kolejowej, będzie możliwy jedynie poprzez ul. Lubelską i ul. Browarną (na której również zmieni się organizacja i ruch będzie odbywał się w jednym kierunku). Od ulicy Chrobrego na Mazowiecką wjazd na dotychczasowych zasadach.
Przypominamy o ostatnich zmianach organizacji ruchu:
ŚRÓDMIEŚCIE: KOLEJNA ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU OD DZIŚ
WAŁBRZYCH: ZMIANY W CENTRUM, POJEDZIEMY INACZEJ (MAPA)
Obwodnica Wałbrzycha: inaczej w Śródmieściu, a dziś zmiany węźle Tesco [MAPA]
OBWODNICA WAŁBRZYCHA: UWAGA, ZMIANA NA STARYM ZDROJU!


O budowie obwodnicy piszemy regularnie - ostatnio:
WAŁBRZYCH: UWAGA KIEROWCY - NA CHROBREGO ZAPADŁA SIĘ JEZDNIA (FOTO)


Opr. MS, ELW
Foto użyczone