Mamy informacje policji w sprawie wypadku ciężarówek. Jak donosił nam Czytelnik, wieczorem 16 maja doszło do poważnego wypadku na drodze krajowej nr 35 między Świebodzicami i Wałbrzychem.


Aktualizacja 17 maja, ustalenia policji: - Na ciężarówkę zaparkowaną z powodu awarii częściowo na poboczu, a częściowo na drodze, kierowcą tego pojazdu był 56-latek, mieszkaniec powiatu wrocławskiego, najechała kolejna, prowadzona przez 44-letniego mieszkańca powiatu polkowickiego. Został uszkodzony tył pierwszej z ciężarówek i przód drugiej, pierwszy z kierowców nie odniósł obrażeń, drugi sam wysiadł z auta, ale został zabrany do szpitala. Mężczyzna tłumaczy się, że zasłabł za kierownicą i stracił przytomność, policja prowadzi dalsze czynności w sprawie ustalenia przyczyny kolizji i konsekwencji, jakie poniesie sprawca. Obaj kierowcy byli trzeźwi - mówi Marcin Świeży, oficer prasowy wałbrzyskiej policji.Aktualizacja 21.15 - jest już po akcji, nie potwierdziły się wcześniejsze doniesienia o dwóch lub trzech poszkodowanych. Jak mówi Robert Strojny z Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu, podczas gdy jedna ciężarówka stała na światłach awaryjnych, wjechała w nią inna. Kierowca z uderzonego auta nie odniósł poważniejszych obrażeń, natomiast kierowca z drugiego TIR-a, choć nie był, jak informowano wcześniej, zakleszczony i sam opuścił pojazd, musiał skorzystać z pomocy lekarskiej.20.50 - aktualizacja innego Czytelnika: droga przejezdna. Jak przyjedzie pomoc drogowa, mogą wystąpić utrudnienia. 

Aktualizacja 20.44: jak donosi Czytelnik, część kierowców, w tym on, spróbowała objazdu ulicą Sportową w Świebodzicach, później wzdłuż linii kolejowej i ul. Wilczą przez Lubiechów - udało się, ale trudno było przejechać i już utworzył się korek na wjeździe do Lubiechowa. Mapa objazdu:Godz. 20.10: Na miejsce pojechały już trzy jednostki straży pożarnej, pogotowie i policja. Na wysokości dawnej drogi polnej łączącej Lubiechów ze Stadem Ogierów tuż przed 20.00 zderzyły się dwa auta ciężarowe. Ze wstępnych ustaleń wynika, że są dwie lub trzy osoby poszkodowane, z czego jedna zakleszczona w samochodzie. Czekamy na dalsze informacje od służb. Nasz Czytelnik sygnalizuje, że droga wjazdowa do Wałbrzycha od strony Świebodzic jest zablokowana i tworzy się korek.
Jak informuje, ciężarówka stała na poboczu i inna ciężarowka w nią uderzyła.

Czytelnikowi bardzo dziękujemy za sygnał i zdjęcia!


Dziś już pisaliśmy o dwóch zdarzeniach drogowych:
Rusinowa: groźny wypadek, motocyklista w szpitalu (FOTO)
Policja Wałbrzych: i do rzeki wjechał... Dlaczego?


Opr. MS
Foto użyczone: Czytelnik Wałbrzych Dla Was.info