Dobra wiadomość dla kierowców jeżdżących z Wałbrzycha do Świdnicy przez Modliszów. Dolnośląska Służba Dróg, Kolei i Autostrad ogłosiła przetarg na remont drogi nr 379.

Przetarg w ramach projektu Trasa Sudecka obejmie przebudowę drogi wojewódzkiej nr 379 od ronda ul. Uczniowskiej w Starym Julianowie do ronda przy ul. Wałbrzyskiej w Świdnicy - to ponad 11 km, z czego 1,6 na terenie gminy Wałbrzych i 9,5 na terenie gminy Świdnica.

- Prowadzimy inwestycje w regionie wałbrzyskim. Właśnie kończymy przebudowę drogi w miejscowościach Jabłów, Struga i Lubomin. Zakończona została przebudowa ul. Strzegomskiej od Wałbrzycha do ronda w Starym Julianowie, a my ogłosiliśmy przetarg na remont dalszego ciągu tej drogi do Świdnicy - mówi dyrektor DSDiK Leszek Lech.

Termin składania ofert mija 28 sierpnia. Na realizację inwestycji samorząd województwa dolnośląskiego przeznaczył 30 mln zł, a dotacja z Unii Europejskiej ma wynieść około 25,5 mln zł.

Przebudowa ma zapewnić przywrócenie prawidłowych parametrów technicznych mocno zdewastowanej drogi, jeśli chodzi o jej nośność, szerokość pasów ruchu i poboczy. W opisie projektu przewidziano korektę przebiegu drogi i stabilizację gruntu, żeby mogła znieść obciążenie do 8 ton na oś. Ma mieć 7 metrów szerokości na całym przebiegu, a pobocza - 1,25 metrów.

Planowana jest przebudowa dwóch skrzyżowań wraz z budową ronda u zbiegu dróg z Bystrzycy Dolnej i Witoszowa Dolnego. Drugie skrzyżowanie powstanie w Modliszowie, przewidziana jest tam niwelacja gruntu. W miejscowościach Stary Julianów i Modliszów mają się pojawić chodniki i zatoki autobusowe, powstaną ścieżki pieszo-rowerowe i kanalizacja deszczowa, a także oświetlenie uliczne. Przewidziano też bariery energochłonne.

Na wykonanie inwestycji przewidziano 36 miesięcy od daty podpisania umowy, jej zakończenia można się zatem będzie spodziewać pod koniec 2020 roku.

Czytaj też:
STRZEGOMSKA: OTWARCIE W CIENIU SPORU SĄDOWEGO (FOTO)

Opr. i foto archiwalne Magdalena Sakowska