Mieszkańcy Śródmieścia i odwiedzający centrum chętniej parkowaliby wieczorem na miejscach parkingowych na ul. Młynarskiej, gdyby nie słabe oświetlenie placu.

Plac parkingowy przy ul. Młynarskiej w Śródmieściu powstał dwa lata temu na miejscu wyburzonej ruiny byłej wytwórni win, od niespełna dwóch lat w godz. 7 - 17 postój tu jest odpłatny. Mieszkańcy centrum chętnie skorzystaliby z niego w ciągu dnia, jednak miejsce to jest słabo oświetlone. - Zostawiamy samochód przy budynku, choć jest dość ciasno i łatwo o zarysowanie. Tutaj żona obawia się parkować po zmroku - mówi pan Marek, mieszkaniec ul. Mickiewicza. Wałbrzyszanin przyznaje, że nawet jedno dodatkowe źródło światła rozwiązałoby problem. Dodatkowo, choć plac jest dobrze utwardzony i błota na nim niema nawet po opadach, to po ciemku można tu wejść na psią "minę".

Oświetlenie placu stanowią latarnie umieszczone na budynkach nr 30 i nr 13, a już gmachy nr 9 i 36 od strony placu opraw oświetleniowych nie mają. Podczas marcowej sesji Rady Miejskiej problem egipskich ciemności na placu parkingowym na ul. Młynarskiej podjął Piotr Kwiatkowski, radny miejski i przewodniczący Rady Samorządowej Śródmieście. - Mieszkańcy od kilku miesięcy sygnalizują mi ten problem, co zgłaszałem do ZDKiUM. W ostatnich tygodniach wystąpiłem w tej sprawie z interpelacją. Niestety, Zarząd Dróg w odpowiedzi pisze o konieczności wykonania projektów i dodatkowych kosztach, których ponoszenia nie przewidują w najbliższym czasie - wyjaśnia przewodniczący RWS Śródmieście. ZDKiUM oszacował też przychodny z tego płatnego placu. W 2017 roku było to ok. 25 tys. zł, a w pierwszych miesiącach 2018 kolejne 5 tys. zł.
Doświetlenie placu podniosłoby komfort korzystających z parkingu nie tylko po godz. 17, szczególnie zimą, kiedy zmrok nadchodzi szybciej.

Więcej o parkingach:
BĘDZIE NOWY PARKING NA STARYM ZDROJU
CO JESZCZE DO WYBURZENIA POD PARKING W CENTRUM?
WAŁBRZYCH MA KŁOPOT Z PORZUCONYMI AUTAMI
PARKINGOWA REWOLUCJA W WAŁBRZYCHU
WIĘCEJ PARKINGÓW W WAŁBRZYCHU
KIEROWCOM SPOWSZEDNIAŁY SŁUPKI
BEZPŁATNY PARKING W CENTRUM I WIĘKSZY NA RYCERSKIEJ
Nowy parking powstanie też przy ul. Przemysłowej - REMONT UL. PRZEMYSŁOWEJ, UTRUDNIENIA W CENTRUM


Elżbieta Węgrzyn