Zmarła 70-latka potrącona przez samochód, a 33-latka potrącona przez pociąg trafiła z poważnymi obrażeniami trafiła do szpitala. Obie wałbrzyszanki znajdowały się pod wpływem alkoholu.

 

5 czerwca okazał się feralnym dniem pod względem poważnych wypadków. Do śmiertelnego zdarzenia drogowego doszło w środę przed godziną 9:00 na ul. 1 maja w Wałbrzychu. 70-latka przechodziła przez jezdnię poza przejściem dla pieszych i została potrącona przez samochód. Kobieta trafiła do szpitala, ale w wyniku doznanych obrażeń zmarła. Okazało się, że była pod wpływem alkoholu.Drugie ze zdarzeń miało miejsce około godziny 16:00 w rejonie dworca kolejowego „Szczawienko”. 33-letnia wałbrzyszanka przechodząc w miejscu niedozwolonym przez torowisko nie zauważyła nadjeżdżającego pociągu i wpadła pod niego. Kobieta z poważnymi obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Policjanci ustalili, że była nietrzeźwa. Miała ponad 3 promile alkoholu w organizmie.Policja przypomina, że nie tylko kierowców obowiązują zakazy.
Pieszym zabrania się:
-  wchodzenia na jezdnię spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi
- przechodzenia przez jezdnię w miejscu o ograniczonej widoczności drogi,
- zwalniania kroku lub zatrzymywania się bez uzasadnionej potrzeby podczas przechodzenia przez jezdnię lub torowisko,
- przebiegania przez jezdnię,
- przechodzenia przez jezdnię w miejscu, w którym urządzenie zabezpieczające lub przeszkoda oddzielają drogę dla pieszych albo chodnik od jezdni, bez względu na to, po której stronie jezdni one się znajdują.
- chodzenia po torowisku,
- wchodzenia na torowisko, gdy zapory lub półzapory są opuszczone lub opuszczanie ich rozpoczęto.

Podobne zdarzenia:
POCIĄG POTRĄCIŁ MĘŻCZYZNĘ
POTRĄCENIE PRZEZ POCIĄG... KTÓREGO NIE BYŁO? [FOTO]


oprac. ELW
KMP Wałbrzych