7 listopada ok. godz. 11 w Wałbrzychu na ul. Armii Krajowej doszło do poważnego wypadku drogowego, w którym zginął kierujący motocyklem.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 11:00 na skrzyżowaniu ul. Armii Krajowej z Braci Śniadecki w Wałbrzychu. Z jadącym od strony centrum miasta motocyklistą zderzył się kierujący samochodem osobowym. Kierujący motocyklem jechał ul. Armii Krajowej w kierunku Piaskowej Góry, natomiast skręcający w ul. Braci Śniadeckich 64-letni kierowca opla prawdopodobnie nie udzielił jednośladowi pierwszeństwa. Niestety pomimo wysiłku wezwanego na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego 22-letni wałbrzyszanin zmarł.- Prowadzimy czynności w celu ustalenia szczegółowych okoliczności tego zdarzenia. Kierującemu samochodem osobowym zatrzymano prawo jazdy, w chwili zdarzenia był trzeźwy - mówi Marcin Świeży, oficer prasowy KMP w Wałbrzychu
Przez czas działania służb na głównej arterii miasta były utrudnienia.
- Apelujemy więc po raz kolejny do mieszkańców Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego, aby zwracali szczególną uwagę na swoje bezpieczeństwo na drogach. Dotyczy to pieszych, rowerzystów, jak i kierujących każdym innym środkiem transportu - dodaje Świeży.

oprac. ELW
KMP Wałbrzych