Pobił pakującego zakupy właściciela auta pod wałbrzyskim centrum handlowym i uciekł jego wartym 130 tys. zł Volkswagenem. Teraz odpowie za rozbój...

Pamiętacie prośbę wałbrzyszanki apelującą o wsparcie w poszukiwaniach skradzionego spod wałbrzyskiej galerii handlowej samochodu? Pisaliśmy o tym - (Wałbrzych: Wczoraj ukradli nam auto. Pomożecie? ). Sprawa ta ma swój szczęśliwy finał.

Przypominamy, że do zdarzenia doszło w czwartek, 3 października, na jednym z parkingów przy ul. 1 Maja w Wałbrzychu. Okoliczności wskazują niezbicie na to, że to nie była tylko kradzież, ale rozbój. Sprawca najpierw uderzył ręką w twarz właściciela wozu - 55-latka, a następnie grożąc mu pozbawieniem życia, zabrał pokrzywdzonemu kluczyki do samochodu, dokumenty oraz pieniądze i odjechał skradzionym pojazdem o wartości ponad 130 tysięcy złotych w nieznanym kierunku.

Policjanci kryminalni wałbrzyskiej komendy już następnego dnia ustalili, że podejrzewanym o dokonanie przestępstwa jest 24-letni mieszkaniec powiatu kamiennogórskiego. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę w godzinach wieczornych w oddalonym o 22 km od Wałbrzycha Krzeszowie. Odzyskano też utracony w wyniku rozboju samochód oraz pozostałe mienie. Niebawem trafi on do swojego właściciela. Wszystko wskazuje na to, że młody mieszkaniec Krzeszowa ma słabość do drogich aut, wałbrzyscy funkcjonariusze zabezpieczyli też kolejny samochód – ten, którym podejrzany przyjechał na miejsce popełnienia przestępstwa.

W trakcie przesłuchania 24-latek przyznał się do dokonania rozboju. O jego losie zadecyduje teraz sąd, który po analizie zgromadzonego w sprawie przez policjantów materiału dowodowego zdecydował o zastosowaniu w stosunku do podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Mieszkańcowi Kamiennej Góry grozi kara pozbawienia wolności do lat 12.

NOWE MIASTO: ZARZUTY DLA 40-LATKI, KTÓRA WJECHAŁA W RADIOWÓZ (FOTO)
DOPIERO SŁUP ZATRZYMAŁ PIRATA DROGOWEGO

DWA POŚCIGI, DWA ZDERZENIA, ALKOHOL I NARKOTYKI
SZCZAWIENKO: NOCNY POŚCIG ULICAMI MIASTA
NOWE MIASTO: ZARZUTY DLA 40-LATKI, KTÓRA WJECHAŁA W RADIOWÓZ (FOTO)
POŚCIG Z PISTOLETEM I PIRAT CHCĄCY PRZEJECHAĆ POLICJANTA
WAŁBRZYCH: UCIEKAŁ NOCĄ PRZED POLICJĄ Z MIASTA PRZEZ DWIE GMINY

oprac. ELW
KMP Wałbrzych