Zimowa aura sprzyjała wypadkom, ale kierowcy jej niestety pomagali... auta w rowach, stłuczki, poszkodowana 16-latka, a do tego jeszcze sporo promili.


Był hak, mógł być człowiek...

Jeszcze przed weekendem, 25 listopada po godzinie 16:30, wałbrzyscy policjanci otrzymali informację o kolizji na ul. Chrobrego. Z relacji uczestników wynikało, że kierowca osobówki nie zachował bezpiecznej odległości, nie wyhamował i przodem pojazdu najechał na hak innego samochodu osobowego. Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale sprawca odjechał z miejsca zdarzenia.Miał pecha, bo policjanci szybko ustalili, gdzie mieszka, pojechali na ul. Wysockiego i złożyli mu wizytę. Od razu wyczuli od 46-latka woń alkoholu. Badanie wykazało mężczyzny blisko 2,5 promila tej substancji w organizmie. Mieszkaniec naszego miasta dodatkowo nie miał prawa jazdy.Mężczyźnie za jazdę po pijanemu i bez wymaganych uprawnień oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym grozi kara pozbawienia wolności do lat 5, dożywotni zakaz siadania za kółko oraz wysoka grzywna.

Poważny wypadek w sobotę

W sobotę po godz. 18.30 do zdarzenia drogowego - zderzenia dwóch samochodów osobowych - doszło na ul. 11 Listopada w Wałbrzychu. Skręcający w lewo z ul. Piłsudskiego w ul. 11 Listopada 20-letni mieszkaniec naszego miasta kierujący samochodem osobowym, nie zauważył jadącego główną drogą pojazdu kierowanego przez 31-letniego boguszowianina i doprowadził do zderzenia się obu samochodów.

- Poszkodowana 16-letnia pasażerka została zabrana do szpitala, dwie inne kobiety uczestniczące zdarzeniu zostały przebadane - mówi Tomasz Kwiatkowski, oficer prasowy KM PSP w Wałbrzychu. Pojazdami Fordem Fiestą i Audi podróżowało łącznie 5 osób. Poszkodowana uskarżała się na ból nogi.Funkcjonariusze Policji ustalili, że obaj kierujący byli trzeźwi. 20-latkowi podczas wykonywanych czynności procesowych policjanci zatrzymali elektronicznie prawo jazdy.Salto i do rowu...

Niedzielna noc to kolejne poważnie wyglądające zdarzenie. Nietrzeźwy 18-latek jadąc samochodem osobowym ul. Kolejową w Głuszycy zjechał do rowu, a prowadzony przez niego pojazd dachował. Nastolatek miał 0,94 promila alkoholu w organizmie, dlatego policjanci z drogówki zatrzymali młodemu mieszkańcowi Głuszycy prawo jazdy. Jego zniszczony samochód trafił na parking strzeżony do dalszych celów procesowych.Dokładnie w tym samym momencie na ul. Kolejowej, ale w Szczawnie-Zdroju, inni policjanci "drogówki" kontrolowali 43-latka. Mężczyzna okazał się rekordzistą tego weekendu. Wydmuchał 2,11 promila alkoholu. I on utracił uprawnienia do kierowania pojazdami. Na szczęście w nic nie zdążył wjechać...W niedzielę w godzinach porannych policjanci ruchu drogowego na ul. Dąbrowskiego w Wałbrzychu przeprowadzili działania „Trzeźwy poranek”. Podczas nich przebadali łącznie 251 kierujących i zatrzymali jednego kierowcę osobówki pod wpływem narkotyków. Dla potwierdzenia tego faktu, funkcjonariusze zlecili w placówce medycznej pobranie krwi od 22-latka do badań laboratoryjnych. Wałbrzyszan również pożegnał się z prawem jazdy.

Mundurowi przypominają, że nieodpowiedzialnym kierowcom grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 2, nawet dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna. 


U sąsiadów też się działo

W sobotę 27 listopada godziną 9.00 w Wirach w powiecie świdnickim doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego z udziałem jednego auta osobowego. Z powodu niedostosowania prędkości do panujących na drodze warunków, jazdę w przydrożnym rowie zakończyła kierująca citroenem. Szczęśliwie kobieta nie odniosła poważniejszych obrażeń.A w niedzielę kierujący osobową skodą doprowadził do zderzenia z innym autem w Mokrzeszowie. Odjechał z miejsca zdarzenia. Uszkodzone auto jadące DK 35 zainteresowało patrol świdnickiej policji. Do zatrzymania jednak nie doszło, kierowca postanowił bowiem uciec przed radiowozem. Styl jazdy miał jednak bardzo kiepski i jazdę zakończył na pasie zieleni, na którym utknęła jego skoda.Po zatrzymaniu okazało się, że 48-latek jest pod wpływem alkoholu. We krwi miał ponad dwa promile... Mężczyzna odpowie teraz za kierowanie w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej.Ostatnio na naszych drogach:
PIASKOWA GÓRA: 38-LATKA WESZŁA NA PASY I TRAFIŁA POD KOŁA POJAZDU (FOTO)
18-LATEK I JEGO KOLEGA NIE ŻYJĄ, 18-LATKA WJECHAŁA DO RZEKI
WAŁBRZYCH REGION: DZIK WTARGNĄŁ NA DROGĘ, NISSAN ROZBITY
WAŁBRZYCH REGION: ZDERZYŁO SIĘ PIĘĆ SAMOCHODÓW (FOTO)
STARY ZDRÓJ: ZDERZENIE DROGOWE NA 11 LISTOPADA (FOTO)
POLICJA: ZDERZYŁ SIĘ Z CIĘŻARÓWKĄ... PO CZYM CHCIAŁ UCIEC (FOTO)
POLICJA: TRZY GROŹNE WYPADKI, W TYM ŚMIERTELNY (FOTO)
WAŁBRZYCH: OFIARA POTRĄCENIA Z 11 LISTOPADA NIE ŻYJE
SZCZAWNO-ZDRÓJ: POTRĄCIŁ ROWERZYSTĘ I ODJECHAŁ, SZUKA GO POLICJA
STARY ZDRÓJ: ZNÓW POTRĄCENIE, KOBIETA W STANIE KRYTYCZNYM (FOTO)
POLICJA WAŁBRZYCH: SPORO SIĘ DZIAŁO, WŁĄCZNIE Z DACHOWANIEM (FOTO)
WAŁBRZYCH I REGION: KILKA PROMILI I KILKA ROZBITYCH AUT (FOTO)
Wałbrzych: Zasłabł za kierownicą i uderzył w auto obok [FOTO]
Wałbrzych: Rozbili samochody w drobny mak [FOTO]
WAŁBRZYCH REGION: ZDERZENIE DWÓCH AUT, JEDNA OSOBA W SZPITALU [FOTO]Świdnica Dla Was.info