Zwiększa się liczba chorych na koronawirusa nie tylko w Wałbrzychu i powiecie wałbrzyskim, także w powiatach ościennych. Gdzie zamknięto oddziały szpitalne, gdzie ograniczono nauczanie w szkołach, gdzie padły rekordy zakażeń, gdzie przybywa zmarłych?


Powiat świdnicki

Powiatowa stacja sanitarno-epidemiologiczna przedstawiła właśnie nowy raport dotyczący zachorowań na koronawirusa w powiecie świdnickim. Dalszy ciąg kłopotów widać w świdnickim szpitalu "Latawiec", gdzie już 15 osób otrzymało pozytywne wyniki testów na COVID-19. Władze szpitala do 12 października wstrzymują przyjęcia na oddziale chirurgicznym. Śmierć poniosła też szesnasta osoba z powiatu. Pełny raport Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej poniżej.

Powiat świdnicki, dn. 07.10.2020:

12 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w powiecie świdnickim:

- ognisko "szpital Latawiec w Świdnicy" - 9 osób,

- mężczyzna, młody, Świdnica,

- mężczyzna, młody, Świebodzice,

- mężczyzna  wiek średni, Świdnica.


liczba osób objętych kwarantanną - 109,


liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym - 9,

liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie COVID-19 - 21,

liczba zdiagnozowanych dotychczas pacjentów (potwierdzonych) - 205
(18 przypadków Świebodzice, 110 przypadków Świdnica, 23 przypadki gmina Świdnica, 9 przypadków Strzegom, 8 przypadków gmina Strzegom, 11 przypadków Żarów, 12 przypadków gmina Żarów, 6 przypadków gmina Jaworzyna Śląska, 1 przypadek Marcinowice, 2 przypadki gmina Marcinowice, 1 przypadek Dobromierz, 1 przypadek gmina Dobromierz, 3 przypadki -  osoby bezdomne),

liczba ozdrowieńców - 149 (59 kobiet i 22 mężczyzn ze Świdnicy, 11 kobiet i 9 mężczyzn z gminy Świdnica, 9 kobiet  i  4 mężczyzn ze Świebodzic, 4 mężczyzn i 2 kobiety ze Strzegomia, 4 mężczyzn z gminy Strzegom, 4 kobiety i 6 mężczyzn z Żarowa , 5 mężczyzn i 2 kobiety z gminy Żarów, 2 kobiety gmina Jaworzyna Śląska, 1 kobieta Marcinowice, 2 mężczyzn bezdomnych, 1 kobieta gmina Dobromierz, 1 mężczyzna i 1 kobieta gmina Marcinowice)),

liczba zgonów - 16.

Liczba zgonów w powiecie świdnickim rośnie szybko
- 29 września było jeszcze 13.


Powiat kłodzkiLiczba aktywnych przypadków SARS-COV-2: 55 (od 6 października przybyło 5);

Liczba potwierdzonych przypadków zarażenia SARS-CoV-2 od początku pandemii: 496 (przybyło 6 od 6 października);
Liczba osób zmarłych: 20;
Liczba osób ozdrowiałych: 421  (przybył 1 od 6 października);
Liczba osób hospitalizowanych: 16;
Liczba osób objętych kwarantanną: 335 (przybyło 35 od 6 października).

Pod koniec września koronawirusa potwierdzono w Kłodzku u nauczyciela jednej ze szkół podstawowych - ponad 60 uczniów wraz z rodzicami znalazło się na kwarantannie. O wcześniejszej sytuacji w szkołach i nie tylko pisaliśmy: WAŁBRZYCH REGION: COVID-19 W SZKOLE, 128 UCZNIÓW NA KWARANTANNIE.


Powiat kamiennogórski

6 października przybyło tu 7 chorych. To pracownicy Dolnośląskiego Centrum Rehabilitacji w Kamiennej Górze. W sumie zakażenie wykryto u ponad 10 pracowników i pacjentów tej placówki.
Powiat jaworski


Stan na 07.10.2020 r., godz. 15.00

PSSE w Jaworze informuje, że na terenie powiatu:

- obowiązkową kwarantanną objęto 52 osoby;

- nadzorem epidemiologicznym objęto 21 osoby.


Aktualny bilans w powiecie jaworskim:

- liczba osób zakażonych - 23,

- liczba osób o statusie ozdrowieńca - 36,

- 2 zgony.

Od początku pandemii zachorowało tu 61 osób. Burmistrz Jawora w ubiegłym tygodniu poinformował o 30 aktywnych przypadkach w mieście i powiecie.


Powiat dzierżoniowski

Pracownicy Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie 7 października zostali objęci nadzorem epidemiologicznym.

Na podstawie danych przekazanych 5 października przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie informuje, że w Zespole Szkół nr 3 (ekonomik) oraz w II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Pawła II w Dzierżoniowie wykryto po jednym przypadku koronawirusa wśród uczniów.

Dwoje zakażonych uczniów przechodzi chorobę bezobjawowo i zostało objętych kwarantanną domową wraz z rodzicami. Kwarantanną objęte zostały również dwie klasy (uczniowie wraz z rodzicami), do których należeli zakażeni uczniowie. Na kwarantannie przebywają także nauczyciele, którzy mieli kontakt z zakażonymi uczniami.

Zarówno Zespół Szkół nr 3, jak i II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II, zastosowały dla klas objętych kwarantanną nauczanie zdalne. Pozostałe klasy w tych placówkach uczestniczą w zajęciach w normalnym trybie.


Dane PSSE Dzierżoniów:

- Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 16

- Liczba osób w kwarantannie i izolacji: 315

- Liczba osób zakażonych od początku pandemii: 112, z czego 41 aktywnych. 7 października w powiecie przybyło 20 chorych.

WAŁBRZYCH: SZPITAL GINEKOLOGICZNO-POŁOŻNICZY: ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM I UTRUDNIENIA


Opr. MS
Foto: Świdnica Dla Was.info