Strażacy dali z siebie wszystko... Niestety nie udało się uratować nieprzytomnej kobiety.


Niestety czwarta fala pandemii COVID-19 zaczyna osiągać apogeum i, jak to było podczas poprzednich, zaczyna brakować karetek.

Relacja strażaków ze Strzegomia: Godz. 9:25 - IZM (izolowane zdarzenie medyczne) - resuscytacja krążeniowo-oddechowa. W dniu dzisiejszym nasza jednostka została zadysponowana przez SK KP PSP Świdnica do kobiety bez funkcji życiowych. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia potwierdziliśmy, że poszkodowana kobieta jest nieprzytomna oraz ma brak funkcji życiowych. Działania nasze polegały na udzieleniu kwalifikowanie pierwszej pomocy, zabezpieczeniu lądowiska dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Nasi ratownicy szybko i sprawnie przełożyli nieprzytomną kobietę w miejsce, gdzie mogli prowadzić resuscytację, podłączyli nieprzytomnej AED, które dwa razy podjęło decyzję o defibrylacji serca. Po przylocie załogi LPR, prowadziliśmy działania pod nadzorem lekarza. Mimo ogromnego wysiłku włożonego w ratowanie ludzkiego życia nie udało się uratować kobiety.Zdarzenie miało miejsce w Strzegomiu przy ul. Kościuszki w środę 24 listopada. Jak dodają strażacy, jednostka OSP Strzegom w ciągu ostatnich 4 dni wyjeżdżała już dwukrotnie do tak zwanego izolowanego zdarzenia medycznego ze względu na brak wolnego zespołu ratownictwa medycznego. Na pomoc ruszyli także strażacy ze Świebodzic.
Podobne zdarzenia:
MIEROSZÓW: ROBILI, CO W ICH MOCY, ALE NIE URATOWALI 48-LATKA


Wałbrzych: Wypadek na sankach i upadek w markecie [FOTO]
Jedlina-Zdrój: Dramatyczna walka z czasem o życie 82-latki
Walczyli o życie 2-latki. On leżał martwy we krwi, jej nie uratowano
Śródmieście: dlaczego lądował śmigłowiec LPR? (FOTO)
Wałbrzych: Mogła stracić oddech w każdej chwili
Wałbrzych: Troje mieszkańców osiedli odeszło w samotności  
Wałbrzych powiat: 36-latek leżał nieprzytomny przy drodze

O tym, że strażacy coraz częściej wspierają służby medyczne piszemy Wałbrzych: Tyle nieszczęść tylko strażak może znieść...


Świdnica Dla Was.info
Foto użyczone: OSP Strzegom