Gdzie w autobusach można spotkać policjantów sprawdzających, czy pasażerowie noszą maseczki?Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy we współpracy z pracownikami Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w ubiegłym tygodniu przypominali podróżującym o konieczności stosowania się do obowiązujących przepisów podczas przemieszczania się środkami komunikacji publicznej, szczególnie jeśli chodzi o zwalczanie COVID-19.

Policjanci sprawdzali również, czy podróżujący komunikacją publiczną stosują się do obowiązku zachowania odstępu między pasażerami.
W trakcie działań nie stwierdzono naruszeń obowiązujących w tym zakresie. Akcja miała charakter prewencyjny i każdy z pasażerów komunikacji publicznej, który w autobusie MPK spotkał  policjanta świdnickiej komendy, otrzymał maseczkę ochronną. Maseczki zostały wykonane przez ZHP w Świdnicy a dokładnie przez 10 Świdnicką Drużynę Harcerską "Mrówkojady".Działania takie będą kontynuowanie przez świdnickich policjantów w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców miasta.


- Pamiętajmy jednak, że najważniejsze jest nasze wspólne bezpieczeństwo, które w dużej mierze zależy od nas samych. Obowiązujące nakazy, ograniczenia i obostrzenia mają tylko jeden cel - skuteczną walkę z pandemią koronawirusa. Przestrzegając przepisów, zmieszamy ryzyko zakażenia się zwiększając tym samym nasze wspólne bezpieczeństwo.
Dziękujemy wszystkim mieszkańcom Świdnicy korzystającym z usług MPK stosującym się do obowiązku noszenia maseczek za świadomą postawę i ochronę innych przed potencjalnym zagrożeniem - mówią świdniccy policjanci.

Również patrol świdnickiej straży miejskiej 2 lipca prowadził działania w rejonie targowiska przy ulicy Mieszka I. Strażnicy zachęcali osoby nie stosujące się do obowiązku zasłaniania ust i nosa, żeby założyły maseczkę lub chustę.


Przypominamy, że osoby, które nie stosują się do obowiązujących obostrzeń i narażają innych, muszą liczyć się z konsekwencjami. Poza mandatem karnym w wysokości do 500 złotych, służby sanitarne mogą nałożyć na taką osobę karę administracyjną w wysokości do 30 tys. złotych.

Nasi Czytelnicy sygnalizowali wcześniej podobny problem w Wałbrzychu:
Wałbrzych: już po koronawirusie i wolność? Prezydent przestrzega

Czytaj też:
WAŁBRZYCH REGION: PASAŻER BEZ MASECZKI I IMPREZA MATURZYSTÓW
Wałbrzych, kraj...: Nie widziałeś wirusa, więc go nie ma?

O koronawirusie piszemy - raporty:
KORONAWIRUS: NOWE ZAKAŻENIA W WAŁBRZYCHU I POWIECIE (AKTUALIZACJA)
KORONAWIRUS WAŁBRZYCH I REGION: PRZEBIEG EPIDEMII DZIEŃ PO DNIU [LICZBY I WYDARZENIA]Opr. MS
Foto użyczone: KPP Świdnica