Policja wałbrzyska poszukuje groźnego oszusta, a policjanci z regionu dwóch sprawców napadu rabunkowego.


Wałbrzych

Policjanci
wałbrzyskiej komendy walczący na co dzień z przestępczością gospodarczą zwracają się z prośbą do wszystkich mieszkańców naszego miasta oraz powiatu o pomoc w ustaleniu tożsamości osoby widniejącej na udostępnionych zdjęciach. W toku prowadzonego postępowania funkcjonariusze ustalili, że to właśnie ten mężczyzna wypłacał pieniądze w bankomatach, wykorzystując nieświadomość osób i dokonując tym samym oszustw na tzw. blika.


Podc
zas prowadzonego postępowania funkcjonariusze zabezpieczyli nagrania z kamer monitorujących bankomaty. Na ich podstawie uzyskali wizerunek sprawcy i proszą o pomoc w celu ustalenia jego tożsamości. Być może ktoś rozpozna mężczyznę i tym samym pomoże w jego zatrzymaniu.Przypominamy, że metoda na tzw. blika polega na tym, że sprawca po przełamaniu hasła do aplikacji messenger, rozsyła wiadomości do osób z listy znajomych użytkownika, zwracając się z prośbą o udostępnienia mu właśnie kodu blik. Osoba pokrzywdzona będąc przekonana, że otrzymuje wiadomość od znajomego, prowadzi z nim korespondencję, a następnie na prośbę osoby podszywającej się pod użytkownika aplikacji, przekazuje kod blik, na podstawie którego sprawca dokonuje wypłaty pieniędzy z bankomatu i ostatecznie znika z gotówką.Policja prosi osoby, które rozpoznają sprawcę tego czynu lub mają jakąkolwiek wiedzę na temat osoby widniejącej na zdjęciach, o zgłoszenie się bezpośrednio do Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu przy ul. Mazowieckiej 2, o kontakt telefoniczny całodobowo z dyżurnym jednostki pod numerem telefonu 47 87 513 60, bądź o kontakt z prowadzącym postępowanie funkcjonariuszem pod numerem telefonu 47 87 514 31 (w dni robocze w godzinach 7:30-15:30).
Region

Policja wciąż poszukuje sprawców rozboju, do którego doszło około godziny 00:30, w dniu 22 czerwca 2019 roku przy ulicy Powstańców Śląskich we Wrocławiu. Mniej więcej na wysokości dawnego hotelu „Wrocław”, dwaj zamaskowani sprawcy ubrani w ciemne bluzy z napisami ,,Pitbull’’, podeszli do dwóch przechodzących tamtędy osób i zastraszając ich trzymanymi w ręku niebezpiecznymi przedmiotami, zażądali wydania przedmiotów wartościowych. Następnie skradli pieniądze oraz telefon komórkowy i uciekli.

Osoby, których wizerunki zostały opublikowane, a które mogą mieć istotne informacje w sprawie, prawdopodobnie 21 czerwca 2019 roku około godz. 23:03, przyjechały autobusem linii 110 z przystanku MPK Rondo Iwiny do Wrocławia. Wysiadły na przystanku przy ulicy Suchej — Dworzec Główny PKP około godziny 23:26. Następnie przeszły przez hol główny Dworca PKP Wrocław Główny, prosto do ulicy Piłsudskiego, gdzie wsiadły do tramwaju linii 11, którym pojechały do przystanku MPK przy pl. Powstańców Śląskich. Tam ślad się urywa, a ponieważ wykonane przez policję i prokuraturę czynności procesowe i poza procesowe, na tę chwilę nie doprowadziły do zatrzymania podejrzanych, podjęto decyzję o publikacji wizerunków osób mogących mieć związek z tą sprawą.


Osoby posiadające jakiekolwiek informacje dotyczące mężczyzn, których wizerunki upublicznia policja, proszone są o kontakt z funkcjonariuszami Komisariatu Policji Wrocław-Krzyki, osobiście lub pod numerem telefonu 601 812 319 lub 47 87 116 00.
Czytaj też:
POLICJA WAŁBRZYCH: TRZEJ KOLEJNI POSZUKIWANI - CO ZROBILI? (FOTO)
POLICJA WAŁBRZYCH POSZUKUJE OSZUSTKI, WŁAMYWACZA I... (FOTO)
ONI NIE PŁACĄ ALIMENTÓW, ON POTRĄCIŁ I ZAATAKOWAŁ DROGÓWKĘ (FOTO)
Boguszów-Gorce: policja poszukuje kolejnych 3 osób (FOTO)
WAŁBRZYCH: POSZUKIWANI - PIJAK, ALIMENCIARZ I OSZUSTKAOpr. MS
Foto użyczone: KMP Wałbrzych, KMP Wrocław