Zgodnie z naszymi przewidywaniami, weekendową linię 330 ze Świdnicy do Jedliny-Zdroju od dziś, 23 czerwca, skrócono.

Linię uruchomiono 1 maja 2018 roku i miała połączyć Świdnicę z Zagórzem Śląskim, Lubachowem i Jedliną-Zdrój nieprzerwanie do końca września. Jednak w pierwszych dniach czerwca starostwo powiatowe w Wałbrzychu ogłosiło, że od 11 czerwca z powodu remontu zamknięty zostaje most na Bystrzycy pomiędzy Zagórzem Śląskim i Jugowicami. Pytaliśmy wówczas MPK Świdnica o związane z remontem plany dotyczące linii nr 330. Niestety odpowiedź poznaliśmy dopiero z komunikatów internetowych.

Ostatecznie wyłoniony przez starostwo wykonawca rozpoczął prace remontowe na całej szerokości przeprawy mostowej dopiero w ostatnich dniach. Zaś MPK Świdnica 22 czerwca wydało na swojej stronie komunikat następującej treści:

Termin obowiązywania: od 23 czerwca 2018r.
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne „Świdnica” Sp. z o.o. uprzejmie informuje, że z uwagi na zamknięty most w Zagórzu Śląskim kursy linii 330 zostały skrócone do Zagórza Śląskiego. Przejazdy do Jedliny-Zdroju zostaną przywrócone niezwłocznie po zakończeniu prac drogowych. Czasy odjazdów i przyjazdów na odcinku ze Świdnicy do Zagórza nie uległy zmianie. Przepraszamy za utrudnienia.

Zaś w mediach społecznościowych czasowe skrócenie linii nr 330 skomentowano:
- Przykra niespodzianka na wakacje. Uzgodniony z wałbrzyskim Starostwem Powiatowym przebieg linii 330 do Jedliny-Zdrój okazał się nic nie warty, bo ktoś zapomniał o zaplanowanym remoncie mostu na Bystrzycy w Zagórzu. Od soboty 23 czerwca, z uwagi na zamknięty most w Zagórzu Śląskim i brak możliwości objazdu przez autobus, kursy linii 330 zostały skrócone do Zagórza Śląskiego. Przejazdy do Jedliny-Zdroju zostaną przywrócone niezwłocznie po zakończeniu prac drogowych. Czasy odjazdów i przyjazdów na odcinku ze Świdnicy do Zagórza nie uległy zmianie - informuje MPK Świdnica w mediach społecznościowych.

Zatem linia nr 330 od dziś dojeżdża jedynie do Zagórza Śląskiego. Tutaj znajdziecie jej rozkład jazdy i ceny biletów: - WEEKENDOWE AUTOBUSY DO ZAGÓRZA [ROZKŁAD]

Na całą trasę powróci dopiero po zakończeniu remontu, czyli we wrześniu i we wrześniu też skończy się też okres jej kursowania.
ZAMKNĄ MOST W ZAGÓRZU ŚLĄSKIM. DO KIEDY? (OBJAZDY)
REMONT MOSTU - CO Z KOMUNIKACJĄ DO JEDLINY-ZDRÓJ I WALIMIA?Elżbieta Węgrzyn
fot. MPK Świdnica