Kolejna śmierć na terenie niebezpiecznego zbiornika wodnego.


W ubiegłym tygodniu, 24 lipca, w starym kamieniołomie nazywanym Kantyną w Chwałkowie życie stracił 21-latek (WAŁBRZYCH REGION: UTOPIŁ SIĘ MŁODY MĘŻCZYZNA (FOTO)). W poniedziałek 2 sierpnia w zalanym wyrobisku zginęła 25-letnia mieszkanka powiatu wrocławskiego. Ciało wyłowiono około godziny 16.00 po ponad godzinnych poszukiwaniach.

 
W akcji brało udział 9 zastępów straży pożarnej - PSP ze Świdnicy i z Wrocławia oraz OSP Sobótka i Sobótka Zachodnia, a także WOPR i grupa wodno-nurkowa z Wrocławia. Policja i prokuratura prowadzą śledztwo w sprawie tragedii. 


Wyrobiska nieczynnych kamieniołomów granitu w Chwałkowie mają być zasypane przez obecnego właściciela. Obowiązuje tam bezwzględny zakaz wstępu, a jest to miejsce pechowe. W maju 2020 roku 28-letni mieszkaniec powiatu średzkiego pośliznął się podczas spaceru po skałach, spadł do jeziora z dużej wysokości i zginął na miejscu. W 2012 roku 27-letni mieszkaniec Pieszyc skoczył tam ze skały do wody i już nie wypłynął. Ciało topielca wyłowili płetwonurkowie. 

W czerwcu utonęło w Polsce 70 osób, w lipcu 78, a w pierwszych dwóch dniach sierpnia już cztery. Uważajmy nad wodą.


Niebezpieczna woda:

WAŁBRZYCH REGION: CIAŁO MĘŻCZYZNY ZNALEZIONO W STAWIE (FOTO)
TRAGEDIA NAD ZBIORNIKIEM WODNYM
REGION: KOLEJNA ŚMIERĆ W WEZBRANEJ RZECE
REGION: CIAŁO MĘŻCZYZNY W RZECE - OFIARA WEZBRANEJ WODY?
ŚMIERĆ W RZECE W NIEWYJAŚNIONYCH OKOLICZNOŚCIACH
ZWŁOKI MĘŻCZYZNY W RZECE
TRAGICZNY FINAŁ POSZUKIWAŃ KAJAKARZA
50-LETNI MĘŻCZYZNA UTONĄŁ W STAWIE
 

Świdnica Dla Was.info
Foto użyczone: OSP Sobótka, OSP Sobótka Zachodnia