Natężenie zdarzeń drogowych w ostatnich dniach przeraża. We wtorek 20 lipca miały miejsce dwa, tuż przy granicach miasta. W jednym uczestniczyły trzy samochody, jedna osoba trafiła do szpitala. Co było przyczyną?We wtorek 20 lipca o godz. 15.07 strażacy ochotnicy z OSP Stare Bogaczowice otrzymali wezwanie do zdarzenia drogowego na drodze wojewódzkiej 376 między Lubominem a Strugą - drugiego w ciągu kilku dni (WAŁBRZYCH REGION: DZIEŃ Z KOLIZJAMI I WYPADEK ROWERZYSTY (FOTO)). Wraz z dwoma zastępami z Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu zabezpieczali miejsce zdarzenia, utrudnienia trwały kilka godzin, ruch był kierowany objazdami. Zderzyły się trzy auta osobowe. - Kierowcy sami opuścili auta przed przyjazdem straży pożarnej, jedna z pań odniosła obrażenia i została zabrana przez zespół ratownictwa medycznego. Z naszej strony zabezpieczaliśmy miejsce zdarzenia i neutralizowaliśmy wyciek oleju z citroena - mówi Robert Strojny z wałbrzyskiej straży pożarnej. A co się stało? Przyczyna dość powszechna.

- 36-latka z Jeleniej Góry, jadąc autem marki Citroen, w wyniku nieprawidłowego manewru wymijania zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się z jadącym prawidłowo z przeciwnego kierunku samochodem marki Chevrolet, prowadzonym przez 42-latkę z Poznania. Pojazd siłą bezwładu uderzył w jadący w tym samym kierunku volkswagen prowadzony przez 32-latka z powiatu kamiennogórskiego. Kierująca chevroletem trafiła do szpitala, a sprawczyni została ukarana mandatem karnym o wysokości 300 zł i 6 punktami karnymi. Uczestnicy zdarzenia trzeźwi - relacjonuje Marcin Świeży, oficer prasowy wałbrzyskiej policji. Policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne rozbitych aut.- W związku z tym zdarzeniem apelujemy po raz kolejny do osób prowadzących różnego typu pojazdy o zachowanie ostrożności na drogach. Pamiętajmy, aby wyprzedzać tylko w miejscach dozwolonych. Zanim rozpoczniemy wykonywanie manewru, powinniśmy upewnić się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na ścinajmy zakrętów i nie zjeżdżajmy na przeciwległy pas ruchu. Chwila nieuwagi może zakończyć się poważnym wypadkiem, tak jak w tym przypadku - komentują policjanci.

A rano tego samego dnia, około godz. 9.00, również w okolicach Strugi, 84-letni kierowca auta marki Skoda, wałbrzyszanin, z niewiadomych przyczyn po wypadnięciu z łuku drogi zjechał na pobocze i uderzył w betonowy przepust na ul. Ułanów Nadwiślańskich. Mężczyzna był trzeźwy, odniósł niewielkie obrażenia i musiał skorzystać z pomocy medycznej. W akcji uczestniczył jeden zastęp wałbrzyskiej straży pożarnej, który wyciągał auto na drogę.


Ostatnie zdarzenia drogowe - lipiec: 
SZCZAWIENKO: NIE UDZIELIŁA PIERWSZEŃSTWA, OBOJE W SZPITALU (FOTO)

WAŁBRZYCH REGION: SAMOCHÓD WPADŁ DO RZEKI. DLACZEGO? (FOTO)
WAŁBRZYCH REGION: TAK SIĘ DACHUJE BUSEM NA SKRZYŻOWANIU (FOTO)
WAŁBRZYCH REGION: TRZEJ MOTOCYKLIŚCI NIE ŻYJĄ, U NAS AKCJA POLICJI
SZCZAWIENKO: POTRĄCONY ROWERZYSTA, POLICJA SZUKA SPRAWCY
POLICJA: TAK WYGLĄDA ŚWIAT Z ROWU, KIEDY MASZ DWA PROMILE... (FOTO)
WAŁBRZYCH DK 35: ZASNĄŁ ZA KIEROWNICĄ, UDERZYŁ W LATARNIĘ (FOTO)
WAŁBRZYCH: BURZE SPOWODOWAŁY SZKODY - I WYWROTKĘ SKUTERA
WAŁBRZYCH REGION: DZIEŃ Z KOLIZJAMI I WYPADEK ROWERZYSTY (FOTO)
PRZECHODZIŁA PRZEZ PASY - I TRAFIŁA DO SZPITALA (FOTO)
Potrącenie rowerzysty i śmierć kierowcy, auto w płomieniach
STARE BOGACZOWICE: POŻYCZYŁ AUTO I ZAPARKOWAŁ W RZECE (FOTO)
WAŁBRZYCH REGION: KOLEJNA ŚMIERĆ NA DRODZE (ZDJĘCIA)

Czerwiec:
WAŁBRZYCH REGION: NIESTETY KOLEJNY ŚMIERTELNY WYPADEK [FOTO]

WAŁBRZYCH - OLSZYNIEC: UDERZYŁA W DRZEWO, PONIOSŁA ŚMIERĆ NA MIEJSCU (FOTO)

POLICJA: NOCNY WYPADEK. JEDNA OSOBA W STANIE CIĘŻKIM (FOTO)
Policja: Jeden uciekał jak szalony, drugi demolował nad wodą
Wałbrzych, region: na drogach istne szaleństwo - i akcja
WAŁBRZYCH, BOGUSZÓW: WYPADKI NA ŻEROMSKIEGO I NA WYSOCKIEGO (FOTO)
NIE ZMIEŚCIŁ SIĘ NA SZOSIE, ZMIEŚCIŁ SIĘ W... RZECE [FOTO]
SOBIĘCIN: MOGLIŚCIE NA NIĄ TRAFIĆ... LATARNIE MIAŁY PECHA (FOTO)Opr. MS
Foto użyczone: OSP Stare Bogaczowice