O ile pierwszego z węży można podejrzewać, że chciał się doedukować, to nieco trudniej pojąć cel tego, który wcisnął się za skrzynkę elektryczną... Ciekawe, gdzie pojawi się kolejny...


Nietypowe zgłoszenie dotarło 15 września do strzegomskich strażaków. Około godziny 10.00 druhowie z OSP Strzegom zostali poinformowani przez pracowników Publicznej Szkoły Podstawowej numer 2 o nieproszonym gościu na terenie swojej placówki.

- Zgłoszenie dotyczyło węża, który pojawił się na terenie szkoły. Strażacy przybyli na miejsce przepłoszyli stworzenie, które oddaliło się od miejsca wezwania - informuje oficer prasowy świdnickiej straży pożarnej.

Wężem okazał się, jak to się często zdarza, nieszkodliwy zaskroniec. Jak mówią strażacy, akcja przebiegła spokojnie, nie było konieczności przerywania lekcji, ani nawet informowania uczniów, którzy niczego nieświadomi przebywali na zajęciach.Tymczasem nie minęło kilka godzin, a koledzy strażaków z odległego o kilka kilometrów Jaroszowa również musieli ruszyć do akcji z powodu gada. Jak relacjonują strażacy z OSP Jaroszów, o 13.34 otrzymali zgłoszenie o wężu w skrzynce elektrycznej, w jednym z budynków mieszkalnych. Na miejsce dotarli także strażacy z JRG Świebodzice oraz pogotowie elektryczne i wspólnymi siłami udało się przekonać kolejnego zaskrońca, żeby opuścił kryjówkę. Czy miał zamiar tam przezimować?

Foto użyczone: OSP Jaroszów