Burmistrz obiecał im, że latem 2020 roku wskoczą do wody. I dotrzymał słowa! Prezentujemy szczegóły dotyczące nowego basenu w regionie.


Basen letni w Parku Miejskim w Jaworze doczekał się szczęśliwego finału. Jeszcze tak niedawno zamknięty i zapomniany, w miniony weekend został otwarty po całkowitej przebudowie.

- Zapraszamy wszystkim miłośników wodnych atrakcji i aktywnego spędzania wolnego czasu do skorzystania z jego oferty. A jest w czym wybierać: dwie zjeżdżalnie w tym jedna czterotorowa, wodny plac zabaw, kilka niecek dla dzieci w różnym wieku, rwąca rzeka, trzy skocznie, w tym ta najbardziej okazała, pięciometrowa dla prawdziwych śmiałków, masażery i wodne jacuzzi. Zadbano także o strefę odpoczynku, gdzie na zielonej trawie lub leżaku można skorzystać ze słonecznych kąpieli - informują przedstawiciele tamtejszego urzędu miasta.Jak podkreślają przedstawiciele magistratu, atutem Basenu letniego w Jaworze jest jego usytuowanie. W samym sercu Parku Miejskiego, wśród ciszy, zieleni i pięknego krajobrazu. Jest tam także największe lustro wody, jakiego nie ma w innych tego typu obiektach w okolicy. Nie zapomniano również o amatorach pływania. Specjalnie dla nich przygotowano tory pływackie w głębszej części niecki basenowej.- Podpisałem dziś umowę z prezesem firmy GRAND Andrzejem Grygierem na przebudowę basenu miejskiego. Kończymy z marazmem tego miejsca, który wkrótce zamieni się w plac budowy. W Jaworze powstanie nowoczesny basen z podgrzewaną wodą i z licznymi atrakcjami dla najmłodszych i tych trochę starszych. Latem 2020 będziemy już się kąpać w nowym basenie - zawiadamiał
Emilian Bera, burmistrz Jawora 23 listopada 2019 roku.Koszt budowy wyniósł około 22,6 milionów złotych. Wykonana została m.in.: niecka ze stali nierdzewnej, basen rekreacyjny z torami do pływania i brodzikami, zjeżdżalnie, gejzery, urządzenia do wodnych masaży, wodny plac zabaw dla dzieci, wieże do skoków, szatnie z sanitariatami i prysznicami. Wokół pojawiły się elementy małej architektury.
1 sierpnia o godz. 10.00 miało miejsce uroczyste otwarcie basenu. 1 sierpnia zostało też zamknięte kąpielisko na OW Jawornik przy ul. Myśliborskiej 27 i wprowadzono tam zakaz kąpieli. 
Co warto wiedzieć❓


- Ceny biletów za cały dzień od 10.00 do 20.00: normalny 15 zł, ulgowy 10 zł, dzieci do lat 3 bezpłatnie. Po godzinie 16.00 cena za wejście to 8 zł.

- Płatny parking - 10 zł za cały dzień. Przygotowano ponad 100 miejsc postojowych. Może się zdarzyć, że ich zabraknie.

- Przed wejściem na basen utworzono parking dla 50 rowerów. Warto skorzystać.

- Warto zabrać ze sobą koc, ręczniki itp, na których będzie można swobodnie się położyć. Można skorzystać z dodatkowej oferty - duży leżak basenowy 10 zł, mały lub krzesło za opłatą 5 zł.

Basen w Jaworze powstał w 1938 i pierwotnie miał służyć jako istotny etap przygotowań reprezentacji Niemiec do olimpiady. W powojennej rzeczywistości miasta nadal był miejscem wypoczynku. Pozytywna historia kończy się w 2008 roku, kiedy to decyzją ówczesnych włodarzy obiekt zostaje zamknięty. Przez ten czas w niecce basenowej zdążyły wyrosnąć drzewa, a woda, jeśli się już pojawiła, to ta z opadów deszczu.

O basenie otwartym w Wałbrzychu pisaliśmy:
KORONAWIRUS WAŁBRZYCH: CO Z MIEJSKIMI FONTANNAMI I BASENEM?
WAŁBRZYCH: GDZIE TRZEBA ZROBIĆ BASEN ODKRYTY WEDŁUG SPECJALISTÓW?


Kąpieliska czynne i nieczynne w tym sezonie:
NAD WODĘ 2020: OTWARTY BASEN W GŁUSZYCY JUŻ ZAPRASZA (CENNIK)
Nad wodę 2020: Rusza basen odkryty w Świebodzicach [CENNIK]
Wałbrzych region: ruszają kolejne baseny, także otwarte! [CENNIK]

WAŁBRZYCH: AQUA-ZDRÓJ - POSTANOWIONE, RUSZA BASEN I HOTEL (FOTO)
WAŁBRZYCH REGION: GDZIE JUŻ POPŁYWAMY NA BASENIE?


Czytaj też:
WAŁBRZYCH REGION: PO SĄSIEDZKU POWSTAJE BASEN ODKRYTY (WIZUALIZACJE)

 

Opr. MS
Foto użyczone: UM Jawor