Policyjna interwencja nieoczekiwanie przerodziła się w atak na dwoje mundurowych - zajście zostało zarejestrowane przez świadka.


Policjanci wezwani zostali na interwencję do Pastuchowa w gminie Jaworzyna Śląska w sobotę około godziny 18.00. Po podjęciu działań patrol został zaatakowany przez dwóch mężczyzn w wieku 47 i 25 lat. Pierwszy cios przyjął funkcjonariusz, następnie zaatakowana została funkcjonariuszka. Obaj mieszkańcy Pastuchowa przebywają już w areszcie, czekają na postawienie im zarzutów. Starszy został zatrzymany na gorącym uczynku, jego syna policjanci zatrzymali później.

W chwili podjęcia ataku na funkcjonariuszy obaj panowie byli nietrzeźwi. Poszkodowany policjant doznał obrażeń głowy. Nagranie "krążące" po portalach społecznościowych posłuży teraz jako główny dowód w sprawie.
Komunikat KPP Świdnica

W dniu 12 września ok. godz 18.00 świdniccy policjanci zostali wezwani na interwencję do jednej z miejscowości na terenie gminy Jaworzyna Ślaska. Powodem wezwania było naruszenie nietykalności cielesnej jednego z mieszkańców przez ustalonego sprawcę. W trakcie podjętej interwencji policjanci zostali zaatakowani przez dwóch mężczyzn.
 
- Materiał dowodowy w postaci zapisu wideo, którym dysponujemy ukazuje, z jaką agresją i brutalnością ze strony napastników zmierzyli się interweniujący policjanci, pomimo tego jeden z mężczyzn - 47-latek został zatrzymany na gorącym uczynku. Drugi z mężczyzn, 25-latek, zbiegł z miejsca interwencji, ale bezpośrednio po zdarzeniu również został zatrzymany. Obaj mężczyźni w chwili zatrzymania byli pod wpływem alkoholu. Trafili do policyjnego aresztu, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszą zarzuty - mówi starszy aspirant Szymon Szczepaniak ze świdnickiej policji.
 
Obu zatrzymanym mężczyznom grozi odpowiedzialność karna w związku z art. 223 kk tj czynna napaść na funkcjonariusza publicznego, zagrożona karą do 10 lat pozbawienia wolności.


Nagranie z portalu Służby w akcji: ATAK NA POLICJANTÓW - FILM


Czytaj też:
POLICJA: DLACZEGO PIJANA NASTOLATKA ZAATAKOWAŁA FUNKCJONARIUSZA?
REGION: PODCZAS POŚCIGU WJECHAŁ E RADIOWOZY I CHCIAŁ BIĆ POLICJĘ
POLICJA: ZAATAKOWAŁ MUNDUROWYCH, MUSIELI GO OBEZWŁADNIĆ
POLICJA: ZNANY ZAWODNIK MMA DOPUŚCIŁ SIĘ WIELU PRZESTĘPSTW
WAŁBRZYCH: RATOWNIK MEDYCZNY ZAATAKOWANY PRZEZ PACJENTKĘ

POLICJA: NAPADNIĘTY FUNKCJONARIUSZ MUSIAŁ UŻYĆ BRONI

NAJPIERW ZAATAKOWAŁ POLICJANTÓW, POTEM CHCIAŁ ICH PRZEKUPIĆ
POLICJA: KRADLI AUTA, CHCIELI PRZEJECHAĆ POLICJANTÓW, PADŁY STRZAŁY
POLICJA WAŁBRZYCH: POŚCIG I QUADEM W RADIOWÓZ
NOWE MIASTO: ZARZUTY DLA 40-LATKI, KTÓRA WJECHAŁA W RADIOWÓZ (FOTO)
ZNĘCAŁ SIĘ NAD ŻONĄ, CHCIAŁ POBIĆ POLICJANTÓW


PODZAMCZE: NIM UMARŁ NAGLE, NISZCZYŁ, KRADŁ I BIŁ
POLICJA: WBIEGAŁA POD NADJEŻDŻAJĄCE AUTA, A POTEM...
WAŁBRZYSKA POLICJA PONOWNIE NA CENZUROWANYM
CZY SPOWODOWALI ŚMIERĆ ZATRZYMANEGO? ZAPRZECZAJĄ
DOLNOŚLĄSKA POLICJA W OSTRZALE STATYSTYKIŚwidnica Dla Was.info