Seria niebezpiecznych zdarzeń u sąsiadów: pożar osobówki, dachowanie innego auta, lokal usługowy w płomieniach... jedna osoba omal nie zginęła. U nas też spalił się kolejny samochód.


W Wałbrzychu 20 lipca spłonął samochód zaparkowany przy ul. Niepodległości, na wysokości numeru 145. Jak mówi Robert Strojny z Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu, strażacy otrzymali wezwanie o 22.45. Całkowicie spaliło się auto marki BMW, przyczyną mogło być zwarcie instalacji elektrycznej, w gaszeniu uczestniczyły dwa zastępy straży.

Natomiast 21 lipca, około godziny 11.10 w Strzegomiu przy ulicy Promenada doszło do pożaru auta osobowego. Płonący ford wzbudził dużą sensację na osiedlu. Kłęby czarnego dymu spowiły Górę Krzyżową. Na miejsce skierowano zastęp straży z OSP Strzegom. Pożar udało się w miarę szybko ugasić. Przyczyny pojawienia się ognia nie są na tę chwilę znane.Groźny wypadek drogowy miał miejsce na odcinku DK5 między Jaroszowem a Osiekiem. - W dniu 20.07.2021r. o godz. 21:49 zostaliśmy zaalarmowani przez SK KP PSP Świdnica do wypadku drogowego na trasie DK5 w kierunku miejscowości Osiek. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia okazało się, że udział brał jeden pojazd, który zjechał z drogi a następnie dachował. Jedna osoba wymagała hospitalizacji - relacjonują strażacy z Jaroszowa. Na miejscu pracowały zastępy ze Świdnicy, Świebodzic, Środy Śląskiej, Jaroszowa, Gościsławia i Żarowa.Tego samego dnia rano świdniccy strażacy wezwani zostali do płonącego lokalu przy zbiegu ulic Zamenhofa i Sikorskiego w Świdnicy. Cztery zastępy gasiły pożar, który wybuchł w nieużytkowanym lokalu usługowym. Okazało się, że w środku znajduje się żywy człowiek. Został natychmiast ewakuowany i trafił do szpitala. Na szczęście skończyło się na podtruciu tlenkiem węgla.Akcja zakończyła się półtorej godziny później. Nie wiadomo na razie, jak doszło do pojawienia się ognia.


W ostatnim czasie:
WAŁBRZYCH REGION: JESZCZE JEDEN WYPADEK, TYM RAZEM TRZY AUTA (FOTO)
SZCZAWIENKO: NIE UDZIELIŁA PIERWSZEŃSTWA, OBOJE W SZPITALU (FOTO)
WAŁBRZYCH REGION: SAMOCHÓD WPADŁ DO RZEKI. DLACZEGO? (FOTO)
WAŁBRZYCH REGION: TAK SIĘ DACHUJE BUSEM NA SKRZYŻOWANIU (FOTO)
WAŁBRZYCH REGION: TRZEJ MOTOCYKLIŚCI NIE ŻYJĄ, U NAS AKCJA POLICJI
SZCZAWIENKO: POTRĄCONY ROWERZYSTA, POLICJA SZUKA SPRAWCY
POLICJA: TAK WYGLĄDA ŚWIAT Z ROWU, KIEDY MASZ DWA PROMILE... (FOTO)

SZCZAWNO-ZDRÓJ: DLACZEGO PODPALIŁ SAMOCHÓD? (AKTUALIZACJA, FOTO)
BOGUSZÓW-GORCE: SAMOCHÓD ZACZĄŁ PŁONĄĆ PODCZAS JAZDY (FOTO)
Boguszów: Podpalił nieoznakowany radiowóz policyjny - posiedzi
Wałbrzych, Gorce: Tu płonął magazyn, tam garaż z autem [FOTO]
Straż Wałbrzych: Trzy samochody spłonęły w nocy. Podpalacz? [FOTO]

WAŁBRZYCH REGION: DOM SPALIŁ SIĘ OD PIORUNA, PROŚBA O POMOC


Opr. MS, Świdnica Dla Was.info
Foto użyczone: OSP Świdnica, OSP Strzegom, OSP Jaroszów