Tylko w ciągu ostatnich dni strażacy pomagali pracownikom pogotowia ratunkowego w dotarciu z pomocą do kilkunastu zamkniętych w mieszkaniach Wałbrzyszan. W dwóch przypadkach było już zbyt późno na pomoc...


W piątek, 3 lipca przed godz. 9 odebrano wezwanie z ul. Piłsudskiego dotyczyło wymagającej pomocy medycznej 87-latki. W sobotę, 4 lipca, tuż przed południem otrzymano też zgłoszenie o konieczności udzielenia pomocy 89-letniej mieszkance ul. Zielonej w Wałbrzychu. Tu również strażacy wspierali działania pogotowia. Podobny przypadek pochodził z poranka 4 lipca z ul. Warszawskiej z dzielnicy Poniatów. Pomocy medycznej wymagała 84-letnia kobieta, która była sama w domu z 3 psami. Seniorką zajęli się pracownicy pogotowia. Podobnie było 5 lipca po godz. 16 w budynku przy ul. Dąbrowskiego, gdzie strażacy pomogli dotrzeć do 87-letniego mieszkańca Wałbrzycha Zastępowi Ratownictwa Medycznego.

Niestety zbyt późno na udzielenie pomocy było w przypadku 50-latka z ul. Wschodniej. Sąsiedzi nie widzieli go przez ostatnich kilka dni i zadzwonili po straż miejską 4 lipca około godz. 18. Drzwi otworzyli strażacy. Mężczyzna długo już nie żył, przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon. 
Tego samego dnia ok. godz. 13.30 przy ul. Mickiewicza sąsiedzi zgłosili zaniepokojenie o starszego pana, który mieszka samotnie. Ich obawy potwierdziły służby. Po otwarciu drzwi przez strażaków do mieszkania weszli mundurowi, jednak mieszkaniec Śródmieścia już nie żył, co potwierdził lekarz.  

W tym trudnym dla nas okresie pamiętajcie o swoich starszych sąsiadach i mieszkających samotnie krewnych, którzy mogą potrzebować Waszej pomocy.
Potrącenie pieszego i śmierć za zamkniętymi drzwiami
Podzamcze i Stary Zdrój: Ojciec nie odpowiada, sąsiad ma kłopoty
Wałbrzych: On zmarł w samotności, innym zdążyli z pomocą
Wałbrzych i region: Tu i tam pomogli, tam i tu nie zdążyli [FOTO]
Piaskowa Góra i Podzamcze: Dwie panie nie doczekały pomocy
Piaskowa Góra / Śródmieście: Jemu pomogli, jej już nie zdążyli

Piaskowa Góra: Sąsiedzi zareagowali szybko, ale już nie żyła
Wałbrzych i region: Tu płonące ubrania, tam otwarcie mieszkania
Biały Kamień: na ratunek było już za późno
Straż Wałbrzych: Nie otwierał, bo już nie żył

Wałbrzych: Dwie śmierci i jeden ratunek na osiedlach
Wałbrzych i region: Zostali razem... do końca
Wałbrzych region: Umarli w samotności
Weekend z otwarciami mieszkań - trzy osoby nie żyją
Wałbrzych i Jedlina: Jego nie można było uratować, a jej pomogli
Śmierć na Sobięcinie i trzej lokatorzy w tarapatach


W skrajnych przypadkach dochodzi do tragedii...
Wałbrzych: Makabra na Nowym Mieście [FOTO]


ELW
fot. ilustracyjne