Data wydarzenia: 20.05.2019 18:00 - 20.05.2019 19:00
Miejsce wydarzenia: Teatr Dramatyczny im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu

Już wkrótce pracowite pszczele rodziny zamieszkają na dachu jednego z budynków Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu. Będą zapylać kwiaty i produkować "płynne złoto". Kiedy pszczela przeprowadzka?

- Mamy już uzgodnione szczegóły dotyczące zasiedlenia naszych teatralnych uli i przeniesienia ich na jeden z naszych budynków. Projekt ten realizujemy z Sudeckim Klubem Pszczelarza Polanka i Pasieką Emaus - mówi Sebastian Majewski, dyrektor artystyczny Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu. Jesienią kolorowe ule stanęły na skwerze Szaniawskiego, zdobią go i przykuwają wzrok kierowców jadących ul. Sikorskiego, tymczasem prawdziwe domki dla pracowitych owadów będą wiosną wystawione na dachu teatralnego kompleksu.
Jak informują szefowie wałbrzyskiej instytucji kultury konstrukcja uli i wybór lokalizacji dla nich odbył się w czasie konsultacji z pszczelarzami, oni też będą sprawować opiekę nad pięcioma pszczelimi rodzinami. - Uroczyste otwarcie Małej Pasieki Teatralnej zaplanowaliśmy na 20 maja o godz. 18. Data nie jest przypadkowa, jest to Światowy Dzień Pszczół - dodaje Majewski.


O projekcie tym pisaliśmy już: PSZCZOŁY ZAMIESZKAJĄ NA DACHU TEATRU DRAMATYCZNEGO

Gdzie jeszcze pracują pszczoły? - ZAMEK KSIĄŻ I JEGO NIEOCZEKIWANA... GAŁĄŹ GOSPODARKI [FOTO]

Zobacz też jak założyć własne miejsce przyjazne pszczołom: KTÓRE GMINY SĄ PRZYJAZNE PSZCZOŁOM? JAK POMÓC OWADOM?Elżbieta Węgrzyn