Data wydarzenia: 17.05.2022 12:30 - 17.05.2022 13:00
Miejsce wydarzenia: Park Sobieskiego

Nasz Czytelnik zawiadomił nas o ciekawej imprezie. W jednym z naszych parków już wkrótce pojawi się Drzewo Pokoju, a na ulicach nieoczekiwani goście.


Jak zawiadamiają organizatorzy, Bieg Pokoju – Sri Chinmoy Oneness-Home Peace Run - to niezwykły bieg z pochodnią, którą niosło setki tysięcy biegaczy-wolontariuszy w ponad 140 krajach. Pochodnia symbolizuje wszystko, co nas łączy, niezależnie od naszej narodowości, kultury i wiary – symbolizuje przyjaźń, zrozumienie, pokój i harmonię. Każdy może dołączyć do sztafety, dołożyć swoją dobrą wolę i wysłać ją dalej, na cały świat.
 
Bieg Pokoju odwiedzi również Wałbrzych, będzie to miało miejsce 17 maja 2022 roku. Biegacze przybiegną z Czech (a wcześniej Słowacja i Węgry), w nasz region wbiegną od strony Bielawy, następnie przebiegną przez Pieszyce, Bystrzycę Górną, Zagórze Śl., Wałbrzych, Mieroszów - i ponownie wrócą do Czech, by dalej ponieść pochodnię pokoju do Austrii i pozostałych miejsc na świecie.- Chętnych z Wałbrzycha zapraszamy do przybycia do Parku im. króla Jana Sobieskiego, tu w obecności władz miasta i dzieci uhonorujemy najokazalszy z buków zaszczytnym mianem "Drzewo Pokoju", zaczynamy o 12:30, pomiędzy Harcówką a Górą Parkową - informują wałbrzyscy organizatorzy.

We wtorek 17 maja uczestnicy Biegu Pokoju przebiegną także przez gminę Mieroszów. Około godz. 15.00 pojawią się w Unisławiu biegnąc DK 35 przez Kowalową, Rynek w Mieroszowie, po czym pobiegną na przejście graniczne na ul. Kwiatowej i dalej do Teplic. Podczas biegu jest niesiona pochodnia pokoju, która każdy biegacz może przejąć i ponieść. Uczestnictwo jest spontaniczne i każdy, kto czuje się na siłach może przez krótszy lub dłuższy odcinek wziąć udział w tym pokojowym wydarzeniu.

To mapy biegu w naszym powiecie i mieście (za organizatorami: https://en.mapy.cz/)Czytelnikowi dziękujemy za sygnał!


O Parku Sobieskiego:
Park Sobieskiego: Coś dla wielbicieli zawilców i wiewiórek [FOTO]

Wałbrzych: Wiosenne ożywienie inwestycyjne w parkach! [WIZUALIZACJE]
Wałbrzych: Schody parkowe terenowe będą jak nowe [FOTO]
Wałbrzych: Które ścieżki w Parku Sobieskiego do rewitalizacji? [MAPA]

Wałbrzych: Tężnia solankowa - prace rozpoczęte [ZDJĘCIA]
Wałbrzych: Taka będzie wieża widokowa przy Harcówce! [WIZUALIZACJE]
Opr. MS
Foto ilustracyjne archiwalne: Elżbieta Węgrzyn