8 października po godz. 19.30 płonęło mieszkanie w czterokondygnacyjnej kamienicy przy ul. Polnej w Wałbrzychu. Obrażenia odniósł 67-letni mężczyzna, lokator tego mieszkania, pozostali mieszkańcy do wieczora musieli przebywać poza mieszkaniami.

- O godz. 19.25 przyjęliśmy zgłoszenie o pożarze w mieszkaniu na drugim pietrze budynku 4-kondygnacyjnego. 15 osób opuściło mieszkania przed przybyciem strażaków, osoba ranna została przez nas ewakuowana z płonącego mieszkania - mówi Robert Strojny z Państwowej Straży Pożarnej z Wałbrzycha. Na miejsce przyjechał trzy zastępy strażackie oraz m.in. Pogotowie Energetyczne, które odcięło zasilenie od płonącego lokalu.
Strażacy zastali na miejscu dym wydobywający się z okna mieszkania na drugim piętrze. Na miejscu był też patrol policji, a mieszkańcy budynku wyszli samodzielnie swoich mieszkań. Zadymiona była cała klatka schodowa. - Strażacy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odcięciu dopływu prądu ugasili pożar na drugim piętrze i sprawdzili kamerami termowizyjnymi,  czy pożar nie rozprzestrzenił się w konstrukcji na piętro pierwsze i trzecie - wylicza Strojny.

Podczas rozpoznania, w łazience płonącego mieszkania znaleziono przytomnego, rannego
mężczyznę. 67-latek wymagał wsparcia w opuszczeniu mieszkania. Strażacy wynieśli go klatką schodową i ewakuowali go do strefy bezpiecznej a także udzielili pierwszej pomocy. Wałbrzyszanin miał poparzenia drugiego stopnia. Został on odebrany przez Pogotowie Ratunkowe.

Spaleniu i zniszczeniu uległ pokój mieszkania na drugim piętrze wraz z wyposażeniem.

Akcja trwała do godz. 21.10.Czytaj też:
37-LETNI MĘŻCZYZNA PONIÓSŁ ŚMIERĆ PODCZAS POŻARU. POTRZEBNA POMOC!
PIASKOWA GÓRA: POŻAR NA UL. KRASIŃSKIEGO. NIE ŻYJE 81-LATEK
REGION: ŚMIERĆ W PŁONĄCYM DOMU I GROŹNY WYPADEK DROGOWY
SOBIĘCIN: POŻAR KAMIENICY W SYLWESTRA. DWIE OSOBY RANNE (FOTO)
POŻAR MIESZKANIA NA UL. DŁUGIEJ [ZDJĘCIA I FILM]


Elżbieta Węgrzyn
fot. ilustracyjne JK