Na ratunek kilkorga dzieci z naszego miasta i regionu potrzebne są astronomiczne kwoty. Rodzice i ludzie dobrej woli podejmują się niezwykłych akcji, by zebrać potrzebne środki. Macie jakiś zbędny złom? Prosimy o przekazywanie informacji.


O chorych i potrzebujących środków na leczenie dzieciach z Wałbrzycha i okolic piszemy regularnie, ostatnio donosiliśmy o sukcesie w przypadku małej wałbrzyszanki Nadii WAŁBRZYCH WYGRAŁ WALKĘ? MAŁA NADIA MA SIĘ LEPIEJ! A JEJ BRAT? To pokazało wszystkim, że nie jesteśmy bezsilni wobec cierpienia dzieci - milionowe kwoty trudno zebrać, jednak biorąc udział w zbiórkach i różnych akcjach możemy zmienić ich życie na lepsze, a czasem po prostu je uratować.

Na rzecz Nadii, Kamila, Klaudia, Bartka, dwóch Amelek, Stefka i Ignasia, Sandry, Antosia i innych dzieci licytowano już samochody, tańczono, robiono pompki, oddawano dochód z dnia pracy kawiarni i robiono wiele innych rzeczy. Teraz o kolejnej, oryginalne akcji informuje gmina Stare Bogaczowice. Na terenie tej właśnie gminy, a także gminy Walim oraz trzech gmin z powiatu świdnickiego odbędzie się w tym tygodniu zbiórka złomu, a dochód z niej ma wesprzeć leczenie 20-miesięcznej Amelki Gmyrek ze Strzegomia, która cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. To dla niej licytowano samochód: WAŁBRZYCH I REGION: SKODA DLA AMELKI I INNE BITWY O DZIECI (FOTO). W sprawach dotyczących odbioru złomu w gminach 4 i 5 marca należy się kontaktować z organizatorami: 785 231 402.
W przypadku Amelki sprawa robi się dramatyczna, bo czas ucieka, a jej życie może uratować najdroższy lek świata, terapia genowa.
Amelka waży już ponad 10 kilogramów, a lekarze postawili warunek – do leczenia przystąpią tylko dzieci, które nie przekroczyły 13,5 kilograma.

-
Ta zbiórka to wyścig z czasem i być może jedyna szansa dla naszej córeczki! Każdego dnia budzimy się z poczuciem, że zabraknie nam czasu, że Amelka przekroczy dopuszczalną wagę. Spustoszenia, jakie choroba czyni w jej organizmie, nic już nie cofnie...  Amelka traci wszystko, co najważniejsze na naszych oczach! Bez Was nie wygramy z tą straszną chorobą! Błagamy Was o pomoc, udostępnienia zbiórki, bo tylko dzięki Wam jesteśmy w stanie zebrać tak wielką kwotę w tak krótkim czasie... Inni rodzice walczą od praktycznie narodzin dzieci z SMA, aby zdążyć przed graniczną wagą. My startujemy z Amelką, która skończyła 17 miesięcy i waży 10 kilogramów. Mamy tak niewiele czasu!
-
proszą rodzice dziewczynki.

Na razie uzbierano 1 278 498,76 zł, a wciąż potrzebne jest 7 720 196,24 zł.


Link do zbiórki:

https://www.siepomaga.pl/amelka-sma
Przypominamy, że na naszą pomoc czekają także inni mali wojownicy:
WAŁBRZYCH: NADIA ZEBRAŁA 1,4 MLN, BARTEK I INNI CZEKAJĄ NA POMOC
WAŁBRZYCH I REGION: SKODA DLA AMELKI I INNE BITWY O DZIECI (FOTO)

Zbiórka dla Nadii, o której pisaliśmy wiele razy:  Wałbrzych: walka o życie Nadii - wszyscy tańczą i wpłacająOKAŻ SERCE NADII I ZOSTAŃ NA DZIEŃ STRAŻAKIEM SZCZAWNO-ZDRÓJ: POMÓŻ NADII, A OTRZYMASZ... WIEŻĘ ANNĘKoszykarz wychowanek Górnika prosi o wsparcie dla chorej siostry i ZAMÓW COŚ PYSZNEGO I WESPRZYJ WALKĘ O ŻYCIE NADII, okazała się wielkim sukcesem, zapewne właśnie dlatego, że włączyło się w nią wiele osób i środowisk organizując mnóstwo wydarzeń i akcji w "realu" i w sieci. W ciągu trzech tygodni listopada zebrano 1 379 031,38 zł, czyli 105,4% kwoty potrzebnej na kosztowną terapię Car-T Cell w Stanach Zjednoczonych.Opr. MS
Foto ilustracyjne, użyczone - organizatorzy zbiórki na siepomaga.pl