Pierwsze dni większych mrozów w regionie wałbrzyskim i niestety doszło do zamarznięcia mężczyzny. Rodzina zgłosiła zaginięcie seniora, rozpoczęto poszukiwania. Niestety zbyt późno.

80-latek w strumieniu

Do zdarzenia doszło w Czarnym Borze przy ul. Parkowej. 12 stycznia około godz. 12.30 Policja poprosiła strażaków o pomoc w wyciągnięciu zwłok mężczyzny z zamarzniętego strumienia. Na miejscu pracowała Policja, Prokuratura oraz pracownicy zakładu pogrzebowego. Do wydobycia zwłok z zamarzniętego strumienia wysłano OSP Czarny Bór. - Mężczyzna leżał w strumieniu był zamarznięty od pasa w dół. Po przybyciu prokuratora wykuto z lodu zwłoki mężczyzny. Użyto sprzętu burzącego. Dalsze czynności prowadziła policja, strażacy wrócili do bazy po dwóch godzinach, ok. 14.30 - mówi Robert Strojny, oficer prasowy KM PSP w Wałbrzychu.


Kim był mężczyzna?

Jak udało nam się ustalić, był to mieszkaniec Witkowa, który w niedzielę, 10 stycznia po godz. 17.15 wyszedł od znajomego z Czarnego Boru z zamiarem powrotu do domu. Mógł być pod wpływem alkoholu. Syn zgłosił jego zaginięcie, jak zorientował się, że senior nie przebywa już u znajomych i nie wrócił do domu na noc. Poszukiwania rozpoczęły się 12 stycznia około godz. 11.    

- Niestety po kilkudziesięciu minutach policjanci znaleźli ciało 80-latka przy drodze. Około godz. 12 potwierdzono tożsamość poszukiwanego. W działaniach poszukiwawczych brali udział policjanci z Wałbrzycha, Boguszowa, strażnicy miejscy z Boguszowa i strażacy z Boguszowa - zaznacza Marcin Świeży z KMP Wałbrzych. Planowana jest sekcja zwłok mężczyzny, ale wstępne oględziny nie wskazywały na ingerencję osób trzecich.

Przypominamy, że wieczorne przymrozki mogą być groźne dla osób długo przebywających poza domem. Dodatkowo, alkohol daje złudne poczucie ciepła... To o krok od śmierci z wychłodzenia.


Przeczytaj też:
Wałbrzych: Śmierć na ul. Kasztelańskiej. Zamarznięcie?

Region wałbrzyski: Zmarł z wychłodzenia?
Wałbrzych region: Pierwsza ofiara mrozów?
Region wałbrzyski: Zmarł z wychłodzenia?

Wałbrzych region: Zwłoki wyłowione ze Ścinawki [FOTO]
Wałbrzych region: znaleziono martwego 45-latka
Policja: w altance znaleziono zwłoki mężczyznyELW
fot. ilustracyjne