Kilkuset mieszkańców Wałbrzycha zebrało się 15 kwietnia na Piaskowej Górze na placu pod zegarem by wyrazić swoje poparcie dla trwającego strajku nauczycieli. Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia.

Mieszkańcy przynieśli z sobą transparenty, bannery i oznaki oznaczające solidarność z protestującymi pracownikami oświaty. Do zgromadzonych przemawiali organizatorzy protestu z Kongresu Kobiet, a także Jerzy Kowalski z ZNP, nauczyciele z protestujących placówek, rodzice chodzących do szkoły dzieci. Wszyscy domagali się godnego życie dla nauczycieli "godnego życia", nauczyciele szkół branżowych pragną zaś by po nich miał kto młodzież uczyć zawodu, bo praktykanci widząc zarobki nie kwapią się by podjąć w szkole pracę. - W Polce gruntowną reformę edukacji przeprowadzono w 2 lata, podczas gdy w znanej z modelowych rozwiązań Finlandii przygotowywano się do tego 7 lat. Nasze szkoły są przeładowane. Obecnie strajkuje 90% placówek w mieście i powiecie, a popierają nas związki zawodowe w całej Europie - mówi Jerzy Kowalski, prezes Oddziału Powiatowego Związku Nauczycielstwa Polskiego w Wałbrzychu. Związki zapewniały o tym, że szkoły radzą sobie z tą kryzysową sytuacją, a rodzice wykazują wyrozumiałość.  
Zdeterminowani nauczyciele czytali swoje listy otwarte i listy z zapewniające ich o poparciu nauczycieli emerytowanych. - Nie poddamy się, będziemy protestować dalej - zapewniali pedagodzy z Wałbrzycha.Zobaczcie zdjęcia z tej manifestacji.

Więcej o proteście:
STRAJK NAUCZYCIELI WAŁBRZYCH: CO Z EGZAMINAMI ÓSMOKLASISTÓW?

WAŁBRZYCH: NAUCZYCIELE I LO, 2 LI I SC NR 5 - DLACZEGO STRAJK?

ILE SZKÓŁ BĘDZIE STRAJKOWAĆ? CO Z UCZNIAMI?

WAŁBRZYCH: SZKOŁY MIASTA I REGIONU STRAJKUJĄ

WAŁBRZYCH: LISTA ZAJĘĆ W CZASIE STRAJKU
WAŁBRZYCH: LIST PREZYDENTA DO RODZICÓW


fot. Elżbieta Węgrzyn