26 marca 2021 rozpoczęły się w Wałbrzychu szczepienia służb mundurowych. Pierwsi policjanci i strażacy przyjęli pierwszą dawkę szczepionki.

Wczoraj w Starej Kopalni pierwszych 20 policjantów otrzymało swoją dawkę szczepionki, w tym Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu podinsp. Arkadiusz Wojnowski. W kolejce oczekuje jednak już blisko 250 funkcjonariuszy. Codziennie chęć zaszczepienia zgłaszają również kolejni mundurowi. Proces szczepień funkcjonariuszy powinien zakończyć się do końca kwietnia. Ma to duże znaczenie, gdyż każdy przypadek zarażenia koronawirusem powoduje wyłączenie policjanta na przynajmniej kilkunastodniowy okres z aktywności zawodowej. Wtedy to też inni mundurowi poddawani są kwarantannie, bądź izolacji domowej.

Przypominamy, że od początku pandemii na terenie całego Dolnego Śląska blisko 600 funkcjonariuszy było zakażonych koronawirusem COVID-19. W samym garnizonie wałbrzyskim zachorowało 75 policjantów. Jako że mundurowi, w związku z obowiązkami służbowymi, na co dzień mają kontakt z wieloma osobami, obecnie głównym priorytetem jest to, aby jak największa grupa funkcjonariuszy mogła zostać zaszczepiona.

O zakażeniach mundurowych pisaliśmy regularnie w naszych raportach:KMP Wałbrzych
oprac. ELW