Dział Komunikacji Zbiorowej informuje, że z powodu budowy obwodnicy zachodniej Wałbrzycha oraz remontu ulicy Chopina i Sienkiewicza w Szczawnie – Zdroju od soboty, 25 maja, zmianie ulegnie rozkład jazdy oraz trasa kursowania linii 18.

Kierunek: Podzamcze – Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna:

Autobusy kursować będą przez ul. Szczawieńską, tj. ze Szczawna – Zdroju z ul. Kolejowej skierowane zostaną obwodnicą (ul. Szczawieńską) gdzie pomiędzy hipermarketem Tesco a rondem zlokalizowany zostanie nowy przystanek. W związku z tym na czas budowy nie będą obsługiwane następujące przystanki: Szczawno – Zdrój – Plac Wolności, Szczawno – Zdrój – Mickiewicza oraz Szczawno – Zdrój -  Łączyńskiego.


Kierunek: Szczawno – Zdrój – Sobięcin:

Z osiedla Podzamcze trasa przejazdu nie ulegnie zmianie, autobusy kursować będą przez remontowaną ulicę Chopina i Sienkiewicza, przystanki na tym odcinku oraz przystanek na ul. Łączyńskiego mogą być przesuwane w zależności od postępu prac drogowych.

W związku z tym, że ulica Gałczyńskiego i ul. Wyszyńskiego będą drogami bez przejazdu (tzw. ślepymi) linia 18 kursami do/z Aqua Zdroju nie będzie obsługiwać Piaskowej Góry tj. następujących przystanków: Długa – Makuszyńskiego, Długa – Topolowa, Broniewskiego – Piaskowa Góra oraz Broniewskiego – Krasińskiego. Autobusy relacji Podzamcze – Aqua Zdrój kursować będą podstawową trasą tj. przez remontowaną ul. Chopina i Sienkiewicza, natomiast  w drodze powrotnej przez ul. Szczawieńską.


Szczegóły dotyczące organizacji ruchu na czas budowy obwodnicy w do końca 2019:
OBWODNICA WAŁBRZYCHA: RONDO TESCO - DUŻE ZMIANY [MAPY]
TYMCZASOWA ORGANIZACJA RUCHU WE WSZYSTKICH ETAPACH BUDOWY [MAPY UTRUDNIEŃ]


oprac. i fot. ELW