Młodzież ze szkół z Wałbrzycha i regionu, a także lokalni przedsiębiorcy pamiętają o wałbrzyskim hospicjum. Dzięki nim chorzy i potrzebujący otrzymują środki higieniczne, kosmetyki, a ostatnio również cieplutkie koce.

Wałbrzyskie Hospicjum im. Jana Pawła II może liczyć na wsparcie przedsiębiorców i młodzieży szkolnej. - W ostatnim czasie szczęśliwie się złożyło, że otrzymaliśmy od darczyńców kilka paczek zawierających kosmetyki, środki higieniczne i czystościowe niezbędne dla naszych pacjentów. Takich środków ciągle nam brakuje, a używamy ich w bardzo dużych ilościach - mówi Marek Karolczak, pielęgniarz wałbrzyskiego hospicjum.W ostatnich dniach środki czystości i kosmetyki niezbędne do utrzymania higieny placówce dostarczyła młodzież ze szkoły z Czarnego Boru oraz
uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 37 z Wałbrzycha. - Goście z Czarnego Boru przyjechali do nas w piątek, a z PSP nr 37 odwiedziła nas miła i pomocna klasa IIIa o profilu teatralnym - wylicza pracownik hospicjum.
Pokaźne dary pochodzące ze zbiórki odzieży, środków czystościowych i środków do utrzymania higieny z przeznaczeniem dla pacjentów, rodzin i dzieci osieroconych udało się zgromadzić firmie IGOPAK Sp. z o.o. S.K. w Świdnicy oraz Wałbrzych International Production Sp. z o.o.. Wałbrzyska firma wsparła placówkę z Piaskowej Góry kolejny już raz. Wielką niespodziankę sprawiła hospicjum młodzież z ZS nr 5 w Wałbrzychu. - Tuż przed świętami uczennice i nauczyciel klasy patronackiej z ZS nr 5 przy ulicy Ogrodowej przywiozły do nas kilkadziesiąt wełnianych i polarowych koców. Dziewczęta przygotowywały te narzuty przez dwa tygodnie specjalnie dla podopiecznych hospicjum. Tak ciepły dar został przekazany, pacjentom, rehabilitowanym dzieciom i rodzinom osieroconym
- dodaje Karolczak.

Przypominamy też, że niemałe wsparcie rzeczowe hospicjum okazała w ostatnich tygodniach Toyota Motor Manufacturing Poland darując hybrydową wersję Toyoty Yaris. Każdy z wymienionych darów, bez względu na jego wartość, jest dla wałbrzyskiego hospicjum bezcenny.