Zarząd Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta testuje nowe rozwiązanie. W ostatnich tygodniach informację o jakości powietrza znajdziemy na wybranych przestankach komunikacji miejskiej w Wałbrzychu.

Nie wszyscy z nas dysponują aplikacją informującą o jakości powietrza, a w okresie grzewczym duże zapylenie może wpłynąć na nasze plany, np. rezygnację ze spaceru. Teraz wystarczy znaleźć najbliższy przystanek z tablicą informacji pasażerskiej, by wiedzieć, czy tego dnia poziom pyłów zawieszonych w powietrzu jest w normie, czy też ich ilość jest podwyższona. - Wzorem Wrocławia pilotażowo od końca listopada na tablicach informacji pasażerskiej ma wałbrzyskich przystankach autobusowych pojawiają się informacje dotyczące jakości powietrza w mieście. Dane te są "zaciągane" ze stacji pomiaru w Wałbrzychu - wyjaśnia Andrzej Welc, kierownik działu komunikacji zbiorowej Zarządu Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta.
 Informacja ta prezentowana jest na pasku w ostatniej linii tablicy, gdzie prezentowane są też inne informacje, np. o planowanych zmianach rozkładu jazdy czy występujących tymczasowo utrudnieniach w ruchu.

Przypominamy, że tablice te na 5 lub 7 wierszowych wyświetlaczach pokazują najbliższe odjazdy autobusów z danego przystanku, w górnej części prezentowany jest planowany odjazd autobusu w czasie rzeczywistym. Do ubiegłego roku tych urządzeń zamontowano w mieście 39, a po uruchomieniu Inteligentnego Systemu Transportowego przybyło ich 10.

Zobacz też:
Wałbrzych: Będzie więcej tablic informacji pasażerskiej


Raport o wpływie smogu na organizm
oprac. i fot. Elżbieta Węgrzyn