Dziś, 19 października, po godz. 3 w nocy wałbrzyscy strażacy gasili pożar dwóch samochodów dostawczych zaparkowanych na ul. Beethovena. To drugi tego typu pożar w ostatnich dniach.

- Na ul. Beethovena między godz. 3 a 4 dziś rano gasiliśmy pożar płonących dwóch samochodów dostawczych zaparkowanych blisko siebie na placu przy warsztacie. Płonęły Fiat Ducato oraz Peugeot Boxer, jak zajechaliśmy na miejsce gaszenie ich rozpoczął ich właściciel - wyjaśnia Tomasz Kwiatkowski, oficer prasowy KM PSP w Wałbrzychu. Pożar powstał, nie jak to ma zazwyczaj miejsce - w komorze silnika, ale pomiędzy pojazdami w tylnej ich części. Strażacy wysłali na miejsce jeden zastęp strażacki, który ugasił pożar. Uszkodzeniu uległ lewy tył jednego auta, oraz prawy tył drugiego z nich. Działania potrwały około godziny.

Sprawę prowadzi wałbrzyska policja, która była obecna na miejscu zdarzenia podczas akcji gaśniczej. Wstępnie uznano, że prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie. Przypominamy, że choć pożary samochodów nie należą w regionie do rzadkości, to nocne pożary samochodów zaparkowanych przy warsztatach to ewenement. Tym razem jednak podobne zdarzenie miało miejsce w ostatni poniedziałek - 15 października - na ul. Batorego w Wałbrzychu. Wówczas chodziło jednak o samochody osobowe.
Pisaliśmy o tym - STARY ZDRÓJ: NOCNY POŻAR SAMOCHODÓW.